Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

алергія висип на руках

Висипання на шкірі рук, кистей і пальців часто спостерігаються при алергічних реакціях різного типу, таких як:

  • алергічний контактний дерматит;
  • харчова алергія;
  • медикаментозна алергія (включаючи аномальну реакцію імунної системи на вакцини);
  • помфолікс або дисгидротическая екзема.

Для алергічної висипки на руках характерні кілька основних ознак: почервоніння; пухирі на шкірі (як після опіку кропивою) або дрібні бульбашки; набряклість ураженої області; сильне свербіння.

Алергічний контактний дерматит найчастіше розвивається в результаті впливу на шкіру металів, що володіють алергенним потенціалом - наприклад, нікелю, який використовується для покриття браслетів для годинників, кнопок і заклепок для одягу і тому подібного. Таку ж алергічну реакцію можуть викликати хром, марганець і кобальт.

При харчової алергії, а також при алергії на деякі лікарські препарати (наприклад, антибіотики пеніцилінового ряду) висип на руках часто є лише одним із проявів системної алергічної реакції, яка розвивається в різних тканинах організму внаслідок вивільнення великої кількості нейромедіаторів (перш за все гістаміну).

Така реакція може супроводжуватися не тільки кропив'янкою на руках і на тулуб, а й набряком тканин обличчя і глотки (набряк Квінке), і ще більш небезпечним анафілактичним шоком, який може стати причиною смерті хворого. З цієї причини будь-яка висип, яка з'явилася на руках після вживання в їжу продуктів, які здатні викликати алергію (курячі яйця, молочні продукти, мед, полуниця), або прийому ліків, є приводом для звернення до лікаря. Справа в тому, що в подальшому, якщо висип дійсно пов'язана з алергією, нове вплив алергену може привести до ще більш важкої реакції. Це в першу чергу відноситься до дітей.

Крім того, у дорослих найчастішою причиною появи алергічної висипки на руках є дисгидротическая екзема (помфолікс). При цій формі екземи висипання мають вигляд дуже дрібних (до 5 мм), що зудять бульбашок.

Варто також згадати, що в окремих випадках висип на руках може бути проявом фототоксичних контактного дерматиту. Як правило, це відбувається після випадкового попадання на шкіру соку деяких рослин, який під впливом сонячного світла змінює властивості і викликає алергічну реакцію (наприклад, сік борщівника, рослини із сімейства зонтичних). В інших випадках фотосенсибілізація статися після прийому таких речовин всередину - як наприклад, після прийому відварів або настоянок звіробою, які використовуються в народній медицині для лікування шлунково-кишкових захворювань і депресії. У подібних випадках алергічний висип з'являється не тільки на руках, але і на інших ділянках тіла.

2014-10-23 15:44:00

Запитує Юлія:

Здравствуйте! У мене висип на руках: дрібні водянисті папулка, в тому числі і між пальців і вони зудят.Зуд не тільки на руках, на грудях сідницях, ногах.Дерматолог прописав засіб від корости та засіб від алергії, які не помогло.Сдала аналізи на венеричні, теж все чісто.Проблема не зникає, а наші міські лікарі нічого не можуть визначити крім чесоткі.Есть проблеми зі шлунком, чи може ця висип і свербіж бути через шлунка.

25 жовтня 2014 року

Відповідає Коваленко Юлія Олександрівна:

Лікар дерматовенеролог першої категорії, к.м.н.

Привіт, Юлія! Подумайте, чи можу я без огляду призначити правильне лікування по інтернету? Стан подібне зустрічається часто. З огляду на вже минув лікування, виходити з нього треба поступово, з огляду на ті препарати, які Ви застосовували. Звичайно, Вам необхідні сорбенти-2 тижні, антигістамінні препарати-3 тижні, сувора дієта з виключенням кави, солодкого, меду, інших алергенів-не менше 4-5 тижнів. Зовнішньо: Лосьйон А-Дерма (у великих аптеках, де косметика) - не менше 2-х місяців. При значному і мабуть необгрунтованому погіршенні стану-шукайте очного дерматолога, по інтернету не скорегувати. З повагою, Ю.А.

2014-07-24 4:28:30

Запитує татьяна:

Здравствуйте! Місяць тому я була на річці, коли приїхала додому у мене з'явився висип на шкірі, випила цетрілев і висип прошла.Неделю тому я їздила на море, приїхала додому і знову з'явився висип, вже 8 днів і вона не проходить причому кожен день я п'ю цетрілев і активування вугілля. Висип на руках і ногах.На море і на річці я їла рибу і оселедець, чи може бути на це аллергія.Вчера вроди як все пройшло я випила пиво і на ранок знову з'явилася. Або це алергія на спіртное.Подскажіте ласка.

29 липня 2014 року

Відповідає Грінвальд Сергій Геннадійович:

лікар психіатр

Так, це харчова алергія. Терміново до лікаря-алерголога!

2014-07-04 17:15:05

Запитує Аня:

Добрий день. Мені 26 років. У мене ніколи не було алергії. Спочатку висип на руках-червоні прищики, через добу на ногах, але білі точки які днем ​​зникають, але сверблять. Сьогодні 6 день. Лоратадин і тавегіл не допомогли. Висип вже на животі. Все свербить. З понеділка терміново до лікаря, але до кого?

08 липня 2014 року

Відповідає Пухлик Борис Михайлович:

Лікар алерголог вищої категорії, д.м.н, професор, президент Асоціації алергологів України

До алерголога. У Києві їх достатньо.

2014-03-25 10:31:33

Запитує Олена:

Добрий день! В дитинстві була алергія на солодке появлялалась на руках і ногах, років 5 боліла потім вилікували народними средствамі.сейчас мені 24 і місяць тому я помітила що знову на тих же місцях з'явився висип на руках саме на ізгібах.я виключила все солодке але тепер у мене з'явилася висипка на шиї і в вигляді круглих плям на кісті руки жахливий свербіж п'ю весь час діазолін і зодак.на що може бути така алергія? якщо солодке я повністю виключила.

13 квітня 2014 року

Відповідає Гришило Павло Вікторович:

Лікар алерголог вищої категорії, к.м.н., доцент

Добрий день, Олена. Вам потрібна термінова консультація терапевта і алерголога.

2013-11-09 15:31:11

Запитує Поліна:

Привіт, все життя вболіваю алергією; почала з'являтися висип на руках, якої ніколи не було, сильно свербить і лущаться. Звернулася до лікаря алерголога, діагноз ніякий не поставили, прописали мазь про топік від якої руки ще більше свербіли. Прийшла до дерматолога, він мене направив здати кров на ІМУНОГЛОБУЛІН Е, результат 1174. Лікар дерматолог направила до професора в кожвен диспансер. В цей час висип з'являється на обличчі, тепер ще свербить обличчя і шкіра стала дуже суха. Професор направив здати аналіз на тиреоглобулін, результат 18.3; і на аналіз АТ-ТПО результат 0,2. Ніяких діагнозів не ставлять. Що зараз робити і який в такому випадку можливий діагноз? Заздалегідь дякую!

12 листопада 2013 року

Відповідає Ренчковская Наталія Василівна:

Лікар ендокринолог вищої категорії

Привіт, Поліна.
Звичайно, щоб лікувати треба знати, що лікуєш - поставити діагноз.
Якщо підвищений показник IG-E це ознака, що є присутнім алергія швидкої дії - з викидом гістаміну - на певні алергени. Погана робота кишечника, печінки, жовчного, паразитарна глистяні інвазії підтримує і посилює прояви алергії.
Якщо порушена робота кишечника - то може знижуватися вироблення ферменту (діаміноксідази), який руйнує гістамін. Якщо були в кожвен - то що за діагноз там поставили? Навіщо перевіряли щитовидну залозу? Робили УЗД? І здавався ТГ, а ТТГ немає?
Питань багато і заочно рекомендувати лікування немає можливості.
Можна додатково здати ан Б \ Х крові (АЛТ, АСТ), цукор крові, ТТГ, ДАО, виключити паразитарну глистную інвазію, здати тест на харчову непереносимість ІМУ-ПРО. Також пройти програму очищення організму.
З повагою, Наталя Василівна.

2012-12-23 18:10:04

Запитує Лариса:

Добрий день. Мені 42. Після операції з видалення матки, і після першого сексу, на наступний день з'явилася дрібна висипка на руках, ногах, попереку. Висипань немає на внутрішніх сторонах рук і ніг, кистях і стопах. До кінця висип не пройшла, а після другого сексу, висипу стало більше, і свербіж посилився. Чоловік припускає що це короста, тому що у нас є кішки, та й у сина з'явилися висипання. Сестра припустила що це алергія. Підкажіть будь ласка, що це, і що з цим робити? Стає все гірше. Заздалегідь дякую.

22 квітня 2013 року

Відповідає Коваленко Юлія Олександрівна:

Лікар дерматовенеролог першої категорії, к.м.н.

Привіт, Лариса! Навряд чи це пов'язано безпосередньо з сексом. Можна пошукати причину в іншому. Якщо це алергічна реакція, то треба розбиратися. Підказку можуть дати самі висипання-их характер, поширеність-но для цього треба здатися дерматолога. Так що доведеться потрапити на прийом до лікаря.

2012-12-14 15:19:13

Запитує Саяна:

Здравствуйте! У мене щозими з'являється висип на руках, і сильно свербить, шкіра стає шорсткою, а потім коли вранці розтискати руки, з'являються тріщини на пальцях, і йде кровь.іспользую мазь Синафлан і таблетки Зіртек, але і вони не допомагають уже.ета алергія почалася 4 роки назад.В дитинстві нічого подібного не било.Дерматологі кажуть що це звичайний алергічний дерматит, скоро пройде, і знову ж таки призначають мені ці препарати.

19 грудня 2012 року

Відповідає Коваленко Андрій Віталійович:

Лікар дерматовенеролог вищої категорії

Привіт, сінафлан це галогенізованого попередження насильства мазь, яка у вашому випадку не має показань до прімененію.можно застосувати мазі пом'якшувальні, зволожуючі - ефект від них швидко не настає, але вони не приведуть до атрофії шкіри. Застосовувати треба починати заздалегідь до настання холодів і не завдавати перед безпосереднім виходом на вулицю. Ванночки з маслом, Ойлатум, відваром кореня лопуха, аїру так само зменшують прояви. З гормональні мазі треба застосовувати тільки при загостренні -локоід ліпокрем або аналоги. Розберіться спільно з дерматологом про наявність у вас холодової алергії.

2012-12-11 19:56:29

Запитує Кирило:

добрий вечір, така проблема, у моєї дівчини приблизно 2-3 тижні тому почала з'являтися суха висип на руках, ногах і животі, не чешуться, головного болю і температури немає, живе в гуртожитку вже як 4-й місяць, за останній місяць до ладу не куди не ходила, окрім як училища і супермаркету, у її кола спілкування не у кого такого навіть схожого не було, алергія на фрукти відпадає, так як їх вона їла вже після як її обсипало, будь ласка підкажіть, що це може бути, заранее спасибо.

17 грудня 2012 року

Відповідає Коваленко Юлія Олександрівна:

Лікар дерматовенеролог першої категорії, к.м.н.

Привіт, Кирило! Похвальна Ваша турбота про дівчину, однак, без відвідування дерматолога не обійтися. А ось з фруктами та іншими алергенами (мед, цукерки, кава ...) краще почекати, щоб не погіршувати і не підтримувати такий стан. І не займайтеся самолікуванням!

2012-09-24 6:14:49

Запитує саховат:

доктор я вагітна 8 тижнів у мене алергія висип на шкірі всюди (на руці тілі нозі і тд) сильне свербіння, зверталася до гінеколога, алерголога, КОЖЕН лікаря призначали різне лікування (алергія дж, лорадонС, гама глобулін, фторокорт, Десаї) НЕ допомагають що мені робити?

26 вересня 2012 року

Відповідає Пухлик Борис Михайлович:

Лікар алерголог вищої категорії, д.м.н, професор, президент Асоціації алергологів України

Потрібно знайти причину, оскільки лікувати антигістамінними або гормональними препаратами я б не радив, небезпечно для плода. Потрібен грамотний алерголог.

Потрібен грамотний алерголог

Читати далі

шкірна алергія

Шкірна алергія відноситься до найбільш часто зустрічається типом реакції, викликаної підвищеною чутливістю імунної системи до деяких речовин, на які організм більшості людей не реагує.

Шкірна алергія відноситься до найбільш часто зустрічається типом реакції, викликаної підвищеною чутливістю імунної системи до деяких речовин, на які організм більшості людей не реагує

Читати далі

Алергія на руках

Алергія на руках - дуже часте прояв алергічної реакції у вигляді різних уражень шкіри на пальцях рук, долонях і кистях.

Алергія на руках - дуже часте прояв алергічної реакції у вигляді різних уражень шкіри на пальцях рук, долонях і кистях

Читати далі

сонячна алергія

Алергія на сонце ніколи не розвивається в результаті впливу на шкіру одних лише сонячних променів - в цьому випадку для розвитку алергічної реакції необхідна наявність на поверхні шкіри особливих речовин.

Алергія на сонце ніколи не розвивається в результаті впливу на шкіру одних лише сонячних променів - в цьому випадку для розвитку алергічної реакції необхідна наявність на поверхні шкіри особливих речовин

Читати далі

Якість медичних рукавичок і масок

Основним засобом захисту рук медичного персоналу є латексні медичні рукавички, використання яких за останнє десятиліття значно зросла. Це пов'язано насамперед із поширенням інфекційних захворювань і забезпеченням захисту.

Це пов'язано насамперед із поширенням інфекційних захворювань і забезпеченням захисту

Читати далі

інсектна алергія

Інсектна алергія - алергічні реакції, що виникають при контактах з комахами: зіткненні з ними, вдиханні частинок тіла комах або продуктів їх життєдіяльності, укусах, ужалениях.

Інсектна алергія - алергічні реакції, що виникають при контактах з комахами: зіткненні з ними, вдиханні частинок тіла комах або продуктів їх життєдіяльності, укусах, ужалениях

Читати далі

Менінгококова інфекція