Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

вени на ногах під час вагітності

Health-ua.org - медичний портал онлайн консультації дитячих і дорослих лікарів усіх спеціальностей. Ви можете задати питання на тему 'вени на ногах під час вагітності' і отримати безкоштовно онлайн консультацію лікаря.

2012-11-21 10:08:24

Запитує Марина:

Добридень! Мені 36 років. Є невелика ступінь варикозу: вени на ногах проглядаються, є невеликі гармошки, в основному на гомілках, також з'явилися набряклі вени в паховій області. Були пологи в 2000 році. У вересні у мене була завмерла вагітність, і я помітила, що після цього варикоз почав прогресувати. У зв'язку з осложненяімі після ЗБ, ендометріоз, мені приписали КОК Ліндинет 30. Як основні протипоказання цього препарату, це варикозне розширення вен. Може мені варто що-небудь попити під час прийому КОК, щоб "скрасити" дану ситуацію. Готова вислухати Ваші пропозиції. Дякуємо

03 грудня 2012 року

Відповідає Тарасюк Юрій Анатолійович:

Лікар відділення серцево-судинної хірургії

Привіт Марина! Оптимальною схемою профілактики (та й лікування Вашого варикозу (щоб зменшити ризик прогресування)) для Вас будуть носіння якісного медичного компресійного трикотажу (панчохи II компресійного класу) + прийом венотоников (Нормовен 1 таблетка 2 рази на добу 2 місяці двічі на рік). Також намагайтеся вести активний спосіб життя (уникайте статичних навантажень) і стежте за масою тіла.

2012-05-25 10:17:47

Запитує Олена:

Доброго дня!
У липні 2011 року мені зробили Кесарів розтин в 34 тижнів (показання з боку плоду) .Ребёнок помер в 4 місяці. Всю вагітність і після кесарева був сильний стрес. За кілька днів до кесаревого з'явилася невелика набряклість ніг. Набрякають до сих пір. З ранку набряклі обличчя (все обличчя одутле, як ніби опухле, набряклі повіки). Хвилин через 20 набряк з особи спадає і починають набрякати ноги (стопа і гомілка). Періодідечкі набрякають малі статеві губи). Максимальний набряк ніг до кінця дня. Якщо днем ​​полежати часік- то набряку на ногах немає. Але він з'являється знову хвилин через 20. З хронічних захворювань маю остеохондроз поперекового і шийного відділів, парадонтит (з'явився під час першої вагітності). У першому триместрі другої вагітності з'явилася пара варикозних вен- одна під лівою коліном, інша на внутрішній поверхні лівого стегна і промежини (під час вагітності набрякала вся промежину). Після кесаревого варикозні вени спали, щас не помітні.
Проводила наступні дослідження: біохімія крові-в нормі, загальний аналіз сечі і проба Реберга в нормі, узі печінки, нирок в нормі. ЕКГ, УЗД серця, УЗДГ нижніх кінцівок, доплер судин шеі- в нормі. Статеві гормони, ліпідограмма в норме.Виявілі анемію (гемоглобін 107), брав сорбіфер-дурулес 2 місяці-піднявся до 144. Під час другої вагітності був 147. Була у акуліста- акуліст сказав, що причепитися ні до чого. Була у нефролога- потологии нирок мені ісключілі.Нефролог рекомендувала консультацію гематолога, оскільки високий гемоглобін і у всіх клінічний аналізах крові низькі тромбоцити (120-140). У гематолога ще не була. Далі здала гормони щитовидної залози-ТТГ-4,08 (норма 0,24- 3,5), ТТ4-71 (норма 53-158), АТТПО-167 (норма 0-30), АТТГ-120 (норма 0-66 ). П'ю еутірокс в дозуванні 25 вже 3 тижні. З набряками ніякої динаміки ні-як набрякали, так і набрякають. З'явилися постійні депресивно стану (як я розумію, це реакція організму на препарат). Скажіть будь ласка, чи можна вже сказати, що причина набряків не в гіпотиреоз або ще рано робити висновки? І чи потрібно мені обстежити наднирники? Адже, якщо я правильно розумію, саме наднирники реагують на стрес, а стрес був тривалий? І чи потрібно мені виключати лімфостаз? За гінекології все спокійно, на узі варикозу параметрия немає. Або, може, ще щось треба перевірити? Величезне спасибі за увагу і за відповідь!

29 травня 2012 року

Відповідає Волобаева Людмила Юріївна:

лікар-ендокринолог дорослий і дитячий

Доброго здоров'я! Ваші скарги на набряки кінцівок не пов'язані зі щитовидною залозою. У такій ситуації необхідна очна консультація хорошого терапевта, який очолить пошук причини набряковогосиндрому. Так само вам рекомендована консультація судинного хірурга для виключення захворювання вен і лімфатичних судин.

2012-05-02 16:16:02

Запитує Ольга:

Доброго дня! Допоможіть розібратися в моїй проблемі. Мені діагностували ТЕЛА від 20.01.12, було імплантовано кава фільтр 06.02.12, через два тижні треба було його знімати, але не зняли, так як під ним великий емболії. Все це сталося під час вагітності на 24 тижні. Причину так і не виявили, робили узі ніг, вени все прохідні, узі малого таза, теж все в нормі. Була постійно на клексане, з 31 тижня призначили варфарин, МНО 2,3, ПТІ 50 хочуть робити кесарів. Чи небезпечно це, може краще самій народжувати, і як мені після пологів обстежитися, щоб знайти причину ТЕЛА? У мене йде 37 тиждень, скоро скасують варфарин і переведуть до пологів на клексан. Кава фільтр, мені вже не знімуть через давність, я розумію, що треба буде довічно приймати варфарин? Генетичний аналіз на тромбофілією у мене теж нічого не показав, яка ж може бути причина утворення тромбів? Мені 34 роки, страшно жити з таким діагнозом. Допоможіть порадою!

04 травня 2012 року

Відповідає Салютін Руслан Вікторович:

Лікар хірург, к.м.н., Директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України.

Шановна Ольго, питання про вид допомоги породіллі вирішує акушер-гінеколог, і його рішення про кесарів розтин доцільний, оскільки дозволить уникнути багатьох можливих ускладнень. Після пологів необхідно пройти обстеження у гематолога і судинного хірурга. Прийом варфарину НЕ довічне. Жити з каво-фільтром можна і є цілий ряд даних фільтрів які ставляться довічно. В основному причиною формування тромбозів глибоких вен вагітних є зміна системи згортання крові і здавлення нижньої порожнистої вени збільшеною маткою.

2011-10-14 11:11:43

Запитує Марина:

Добридень! Висновок недавнього дуплексного сканрованія вен: "Глибокі вени обох н / к прохідні, клапани спроможні. Недостатність клапанів БПВ, перфорантних вен - 2 Кокетта справа, зліва - заможні, ретикулярної варикоз. МПВ НЕ
змінені. "Зовнішній вигляд - на обох ногах по 2-3 сіточки, на правій гомілці - велезла розширена варикозна вена (вперше вона вилізла 8 років тому під час вагітності, потім стала менше, після 2-ї вагітності дуже сильно виступає назовні).
Хочу дізнатися думку фахівців - чи треба оперувати чи є можливість прибрати проблемну ділянку склерозированием foam-form?

18 жовтня 2011 року

Відповідає Тарасюк Юрій Анатолійович:

Лікар відділення серцево-судинної хірургії

Привіт Марина! Однозначно можна сказати тільки після безпосереднього огляду. Але, виходячи з викладеного Вами, - можна і склеротерапію.

19 жовтня 2011 року

Відповідає Дибьяк Юрій Миколайович:

Лікар судинний хірург першої категорії, к.м.н.

Шановна Марина, виробляти склерозування великої варікозноізмененной вени, при неудаленной магістральної підшкірної вени, і тим більше самої магістральної підшкірної вени - не рекомендую, оскільки дуже високий ризик розвитку тромботичних ускладнень в глибоких венах і потрапляння тромбів і самого склерозанта в венозний кровотік з розвитком небезпечних для життя станів. Виходячи з писаних Вами змін, вену на правій гомілці можна видалити методом механічної мікрофлебекстракціі, що забезпечить належний естетичний ефект. А ось ретикулярні вени можна ліквідувати і склерозированием.

2011-09-09 11:47:30

Запитує Ірена:

У мене під час вагітності набрякала нога з'явився варикоз вени в першій третині гомілки і стали видні капіляри вище п'яти навколо кістки. Наскільки це небезпечно?

09 вересня 2011 року

Відповідає Герасименко Наталія Володимирівна:

Лікар хірург-проктолог, заслужений лікар України

Набухання вени, що супроводжується набряком тканин, а так само поява вираженої судинної сітки можуть бути проявами варикозного розширення вен нижньої кінцівки. Причиною захворювання може бути втрата тонусу і еластичності венозних стінок, внаслідок чого кровоносні судини переповнюються, а уповільнений кровотік сприяє підвищеному тромбоутворення. Вагітність може спровокувати розвиток варикозної хвороби. Як правило, необхідно проведення комплексного лікування, в яке входить прийом препарату, що підвищують тонус вен малого калібру і лімфатичних судин. Зверніть увагу на препарат Флебодіа, він покращує венозний і лімфатичний дренаж, покращує трофіку тканин, місцево необхідно застосовувати мазі ліотон, троксевазін, венорутон, Аесцін. З метою профілактики набряків ранок необхідно починати з нанесення мазі, і обов'язкового ипользования компресійних панчіх або гольфів. Прийом препарату венотоников бажаний 2-3 місяці 2 рази на рік. Флебодіа позитивно впливає на мікроциркуляцію за рахунок зменшення патологічного склеювання між собою клітин крові, що є профілактикою утворення тромбів. Так же препарат має помірну протизапальну дію, яке реалізується завдяки зниженню продукції біологічно активних речовин, які формують запальну реакцію. Хороша переносимість флебодіа дозволяє проводити тривалі курси терапії та при необхідності регулярно повторювати їх.

2011-08-20 10:43:14

Запитує Вікторія:

Здравствуйте.Мне 37 лет.ВРВ хворію 10 років.У початку близько 3-х місяців приймала краплі (здається
еспумізам) .З тих пір більше ніякого леченія.Во час вагітності носила компресійні колготкі.Болезненних відчуттів поки не відчувала, тільки косметичні проблеми.Але я чітко усвідомлюю, що моя хвороба сама не рассосется.Под коліном правої ноги виступають потворні вени і шішкі.На лівій нозі теж починаються ізмененія.Подскажіте пож., в моєму випадку необхідна вже операція і яка? Які клініки в Запорізькій обл.занімаются лікуванням ВРВ?

23 серпня 2011 року

Відповідає Тарасюк Юрій Анатолійович:

Лікар відділення серцево-судинної хірургії

Привіт, Вікторія! Виходячи з Вашого опису змінених вен операцію потрібно робити вже (поки не почали розвиватися трофічні зміни м'яких тканин). Зверніться в Запорізьку обласну клінічну лікарню.

2011-03-20 00:56:52

Запитує Михайло:

Моя дружина має (21 рік) на 30 тижні вагітності виявили окклюзірующего тромбоз глибоких вен на лівій нозі. У плані вагітності все в нормі. Поклали в лікарню. Були на постільному режимі. Протягом 3 тижнів кололи клексан спочатку по 50 два рази в день, потім по 30 два рази в день. В цей же час пили детралекс по таблетці 3 рази в день. Потім п'ємо курантил вже протягом 10 днів. У плані вагітності все в нормі. Хіба що падав гемоглобін до 83 (але це говорять від клексану), зараз з ним щодо гаразд (102). Зараз вже трохи ходимо, гуляємо. Правда нога болить ввечері. А сьогодні ось раптом почала боліти в районі ікри, а не внутрішній частині стегна як було ..
Питання які зараз мене цікавлять це:
1. Чи адекватно призначене лікування?
2. Лікуючий судинний хірург сказав що НЕ потрібно носити компресійну білизну (панчохи або бинти). Сказав дослівно "не потрібно, щоб гірше не було". У той час як лікар який на початку направляв до лікарні дав рекомендацію їх носити. Де правда?
3. Виникли розбіжності щодо розродження між лікуючим гінекологом (з ним згодна заввідділенням судинної хірургії) і лікуючим хірургом. Гінеколог пропонує природні пологи, мотивуючи це тим, що після клексану, в разі кесаревого можливі ускладнення через кровотеч. Лікуючий хірург катігоріческі каже що "тільки кесарів". Питання - хто ж правий?
Заздалегідь дякую!

22 березня 2011 року

Відповідає Салютін Руслан Вікторович:

Лікар хірург, к.м.н., Директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України.

Шановний Михайло, лікування адекватне, бажано носити компресійний трикотаж. Рішення про метод розродження приймає акушер-гінеколог несе відповідальність за породіллю та дитини.

2011-03-04 22:07:18

Запитує Ольга:

Добрий вечір!
Спробую максимально коректно описати свою проблему: мені 28 років, у мене спадковий варікоз.С дуже раннього віку (років з 15 напевно) на правій нозі по задній поверхні гомілки видно розширена венка.Честно кажучи, крім зовнішнього вигляду мене ця проблема особливо не хвилювала, т.к ніяких незручностей (і болів) я не іспитивала.Но останнім часом іноді ця вінка і деякі інші вени болять, але швидко проходить боль.Я планую беременность.Сходіла до судинного хірурга на консультацію, соответсвенно зробила УЗД вен н / кінцівок.
Ось висновок цього УЗД: Відня проходіми.Клапани БПВ спроможні з двох сторон.МПВ без особенностей.Справа розширена перфорантні вена по задній поверхні гомілки.
Судинний хірург порадив склеротерапію цієї видною розширеної вінки.
Моє питання: в моєму випадку краще робити склеротерапію до або після вагітності? Я абсолютно запуталась.Еслі я не зроблю склеротерапію до вагітності, то наскільки ймовірним є те, що ця розширена вінка стане гірше? Про компресійний трикотаж я все зрозуміла, обов'язково носити буду.Плаваніем я вже займаюся, та й взагалі досить актівна.Планірую ходити в басейн і під час вагітності (якщо не заборонить мій лікар з яких-небудь причин).
І ще одне питання: чи не небезпечна склеротерапія? Чим вона реально допомагає? Склеротерапия "заклеює" вену і далі стан вени НЕ ухудшается.Но адже я прожила багато років зі своєю розширеною вінки і, Слава Богу, вона гірше не стала.Разве обов'язково під час вагітності стан цієї вінки стане гірше?
Напевно, я непрості питання задаю, але дуже б хотілося почути ваші мненія.На очної консультації у судинного хірурга я теж все це запитала, але я так і не зрозуміла, навіщо мені потрібна ця склеротерапія, якщо і без неї я поки нормально жила.
Якщо ваші відповіді будуть: так, роби склеротерапію до вагітності, то через якийсь час після уколу мені можна вагітніти?
Спасибо большое заранее.Очень сподіваюся, що приділіть час мого вопросу.Ізвініте за довгий опис проблеми.
З повагою,
Ольга.

10 березня 2011 року

Відповідає Салютін Руслан Вікторович:

Лікар хірург, к.м.н., Директор Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України.

Шановна Ольго, у Вашому випадку склеротерапія має не скільки лікувальну, а косметичну доцільність. Особливого впливу на процес зачаття склеротерапія не робить. Цілком можливо що після склеротерапії та наступної вагітності може мати місце рецидив розширення підшкірних вен, що може зажадати повторного введення склерозирующего препарату або мініоператівного втручання, все буде залежати від стану клапанного апарату магістральних вен нижніх кінцівок.

2011-01-23 5:22:08

Запитує Олена:

Доброго дня
у мене в 2008году були роди.ребенок народився мертвий.роди були точно в срок.забеременніла без проблем.Але весь час щось боліло, тянула.половой контакт теж був не в радость.чуть більш глибоке проникнення приводило до різкої ріжучої болі.постоянно були якісь виділення з неприємним запахом і свербінням зеленуватого кольору.
сдалал мазкі.показало полож. уреаплазма і мікоплазма. нічого не Лечіва, перездала в інший клініки кров- все показало негативно.
на початку вагітності на 4 тижні піднялася температура 39, моторошний озноб.продержалась дня 3 і все пройшло бесследно.пропіла арбідол.ні горло не боліло, ні кашлю НЕ било.сделала узі.ребенок у розвитку не зупинився.
31-го грудня піднялася знову температура 37.і до ранку вже прошла.а 5-го січня народила
коли приїхала в пологовий будинок, медсестра послухала і сказала що не чує сердца.но на цьому уваги ніхто не заостріл.а перед потугами на Доплера серце не прослушівалось.роди були швидкі (2й дитина), дістали мертвого, намагалися откачать.но схоже смерть настала вже години 2 назад.Я то і раніше.
сама я не можу сказати коли вона востаннє шевелілась.за день до сутичок точно шевелілась.а коли начились сутички, дитина сама перестає ворушитися.
потім я пройшла знову обследоване.сдала на інфекції і кров і мазкі.все показало негативне.
зробили гістологію плода.-смерть наступила в результаті геморогіческого синдрому. (може не зовсім правильно написала) .як мені пояснили, стався крововилив в усі органи.прі розтині показало, що патологія почалася з 24й неделі.как раз в той час я була в Китаї і ходила дуже багато по магазінам.в один такий день прийшла просто "без ніг" .легла, став сильно боліти жівот.к ранку перестав, але було не багато мазні.на 2й день все прошло.но дитина стала періодично начебто ікать.на останньому узі поставили гіпоксію, але з моїх слів, т.к. потологии НЕ увіділі.чісла 27-го грудня дивилися на доплере.все було хорошо.сердечко "цокав як годинник"
була ще на консультації у генетика з гістологічним ісследованіем.он сказав, що все це сталася через мою дуже густий кровь.что у дитини утворилася велика кількість тромбів.
насправді всю вагітність мені завжди моторошно хотілося піть.а коли у мене брали кров з вени, вона просто не текла, голка моментом тромбірованного.
генекологія ніяк не звернув на це вніманіе.разжіжающіе кров препарати я не прінімала.а сама я не могла припустити, на скільки це опастность.
з першої ж вагітністю я пила куралтін.
а ще, це я з'ясувала вже після трагедіі.во час вагітності у мене був свинячий ціп'як, вже досить большой.я читала, що від нього теж дуже згущується кров