Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

геморой стадії і лікування

Health-ua.org - медичний портал онлайн консультації дитячих і дорослих лікарів усіх спеціальностей. Ви можете задати питання на тему 'геморой стадії і лікування' і отримати безкоштовно онлайн консультацію лікаря.

2013-01-24 21:29:04

Запитує Ольга:

Шановний Федот Геннадійович! По-перше, дякую за відповіді на мої запитання. днями пройшла ФСРС, висновок наступний: "Розглянуто: товста кишка до селезінкової вигину. В області анального кільця визначаються зовнішні спали гемороїдальні вузли. Слизова прямої кишки і в області ректосігмовідном вигину гіперемована, набрякла, визначаються дрібні множинні ерозії, в в верхньому ампулярном відділі визначається одинична поверхнева велика ерозія з дрібним тромбом в дні виразки, визначаються поодинокі дрібні геморагії. Сигмовидная кишка фіксована, тугоподвижность, огляд хворобливий. Слизова огляд енних відділів на решті помірно гіперемована, набрякла з ін'єкцією судинного малюнка, в просвіті мізерна слиз. Просвіт і тонус кишки збережений. В оглянутих відділах внутріпросветной патології не виявлено. Висновок: Зовнішній геморой. НВК з переважним ураженням прямої кишки в стадії середньої активності. Непрямі ознаки спайкового процеса черевної порожнини. " Будь ласка, прокомментірйте цей висновок. Лікар не став брати пробу на гістологію, говорить так: Не будемо щипати, тому що діагнох підтверджений (Я Вам писала, тривалість захворювання та лікування - 31 рік). Чи може огляд без біопсії бути гарантією відсутності Рака, або при РРС треба наполягати, щоб зробили біопсію?
2. ��кажіть, будь ласка, скільки Салофальку 500 мені зараз потрібно приймати в таблетках і чи потрібно одночасно робити мікроклізми або ставити свічки? В даний момент виділяється багато слизу і кровіт.Діарея немає, була одинична протягом дня, після проведення РРС. І ще, дуже прошу відповісти, чи варто приймати пребіотики. І якщо ТАК, будь ласка, підкажіть, які конкретно. Є можливість купити безпосередньо в Ізраїлі (або, можливо, є у нас?). Велике спасибі.

31 січня 2013 року

Відповідає Ткаченко Федот Геннадійович:

Лікар проктолог вищої категорії, к.м.н.

Добридень, Ольго. Все ж було бажано виконати повну (тотальну) фіброколоноскопії з оглядом термінального відділу клубової кишки. Можливо що це дослідження краще проводити під внутрішньовенним знеболенням. Тепер спробую відповісти на ВАши питання:
1) В проктологічне центрі України, де і Я маю честь працювати, при виконанні фіброколоноскопії і наявності будь-яких змін товстої кишки з цієї ділянки кишки беруть біопсію. З огляду на той факт, що Ви хворієте більше 30 років проведення біопсії, з моєї точки зору, вкрай бажано.
2) З тієї ендоскопічної картині, що Ви описали все ж малоймовірно наявність у Вас злоякісного (ракового) зростання.
3) Я б рекомендував Вам наступну схему прийому Салофальку - салофальк в таблетках (500 мг) по 2т 2 рази в день + салофальк клізми (4г) на ніч.
4) Прийом пребіотиків і пробіотиків не протипоказаний, що ж стосується вибору виду препарату, то у мене особисто немає якихось преференцій в цьому відношенні.

2012-08-30 9:25:09

Запитує Богдан:

Шановний, Доктор. Півтора роки тому обстежувався у лікаря проктолога, який поставив мені діагноз внутрішній хронічний геморой 2-й стадії. Я різними мазями і свічками залікував його, і він нагадував про себе іноді випаданням одного вузла під час дефекації, який потім самостійно вправляти, і іноді крапельками крові на туалетному папері. Дві з половиною тижні тому утворився тромбоз геморою з частковим некрозом. Після відвідин місцевого лікаря проктолога приймаю Веносмін (аналог Детралекса), ставив клізми з настоєм ромашки і марлеві тампони з комбінованими мазями Гепатромбин Г і Левомеколь + іноді Вишнівці. Тромб розсмоктався, некроз відірвався, залишилася мала загоюються ранка діаметром 7 мм, запалення спало, правда трохи кровоточить на тампон. Але при обмацуванні відчувається, що ніжка геморою йде всередину, тобто припускаю, що це випав внутрішній вузол. Раніше ставив питання в інтернеті і мені переважно радили звернутися до іншого лікаря і говорили що, швидше за все, потрібна операція. Був у іншого лікаря проктолога - хірурга, в результаті мені сказали, що у мене гострий тромбоз зовнішнього геморою, але, оскільки тромбоз розсмоктався, а залишилася тільки висловленням ранка, то лікування в цілому схвалили і додали тільки інші мазі як можливу заміну Левомеколь, а саме Левосин і Офлокаїн. Я, звичайно, виконую розпорядження лікаря, але я займаюся важкою фізичною працею і реально боюся рецидиву. Що ж робити в такій ситуації? Чекати нового загострення і потім вже лікуватися?

03 вересня 2012 року

Відповідає Лукашевич Ілона Вікторівна:

Лікар проктолог другої категорії

Шановний Богдан, продовжите лікування, згідно призначень хірурга, планово обстежте товсту кишку (для виключення органічної патології), відвідайте уролога (для виключення пухлинних захворювань передміхурової залози) і заплануйте оперативне лікування з приводу хронічного геморою в "холодному" періоді після попереднього очного відвідування оперує проктолога стаціонару.

2012-07-23 11:41:57

Запитує Артем:

Добрий день. 27 років. Вранці прокинувся від болю в задньому проході. Дефекація проходила болісно. Ввів свічку "Натальсід" (1 залишалася), стало легше, заснув, але через години 2 знову почалися болі. Після того, як встав, біль майже не відчувалася, тільки під час чхання. Сходив до проктолога. Під час огляду він сильно натиснув кілька разів на 1 стінку і потім сказав, що у мене анальні тріщини. Є підозри, що зробив він це спеціально, щоб я пройшов у них дороге лікування. Порадьте будь ласка, як вилікувати це самостійно. Геморой не сильний (думаю 1а стадія) і тріщини (як я вважаю придбані після огляду)

25 липня 2012 року

Відповідає Ткаченко Федот Геннадійович:

Лікар проктолог вищої категорії, к.м.н.

Привіт Артем. Не думаю, що лікар спеціально хотів Вам нашкодити. Однак для уточнення діагнозу хочу Вам порекомендувати звернеться на консультацію до іншого кваліфікованого проктолога для уточнення "другої думки" з Вашої проблеми.

2012-07-13 4:15:21

Запитує Таня:

Доброго дня! У Мене геморой на першій стадії, тобто вузли тільки утворилися і поки навіть не випадали. Чи можна з самого початку провести її не медикаментозне лікування ?? Збільшити фіз активність або сісти на дієту? Якщо так, то яка дієта походить при геморої?

16 липня 2012 року

Відповідає Ткаченко Федот Геннадійович:

Лікар проктолог вищої категорії, к.м.н.

Доброго дня, Тетяно. Якщо геморой Вас зараз не турбує, то можливо, що і не варто приймати якесь медикаментозне лікування. Відносно ж дієти, то виключіть зі свого раціону спиртне, гострі, солені страви. Слідкуйте за своїм стільцем. Нормальний, регулярний стілець - це головна профілактика загострення і прогресування геморою. З повагою Ткаченко Федот Геннадійович.

2012-06-18 17:22:51

Запитує Динара:

Доброго дня! мене звуть Динара, мені 32 роки. я пройшла обстеження колоноскопія. Дисфункція сигмовидної кишки по спастичному типу.
Висновки після обстеження: Хронічний геморой 3 стадіі.Задняя анальна в стадії епітелізації. Синдром роздратованої товстої кишки з запорами. Хотілося б Вашого ради, будь ласка. Мені призначили леченіе.Но я БИ хотіла ще народити, моїй дитині зараз 4 роки (кессерово перетин були пологи). Що робити? Попередньо Вам дякую !!

20 червня 2012 року

Відповідає Лукашевич Ілона Вікторівна:

Лікар проктолог другої категорії

Шановна Дінара, вам рекомендована дієта № 3 (їжа багата клітковиною, сухофрукти, кисло-молочні продукти), також для початку лікування рекомендований тривалий прийом кишкових спазмолітиків (спазмомен або трімспа) в лікувальній дозі, обов'язково нормальна мікрофлора (лінекс, Біфацил і т.д .) і профілактичні дози вітамінів. Щодо геморою - потрібно дивитися на очній консультації, якщо вузли випадають, краще прооперувати до другої вагітності.

2012-04-09 8:52:06

Запитує Vitaliy:

Здрастуйте лікарю!
Був вчора на обстеженні в клініці у проктолога.
Поставили діагноз - геморой початковій стадії, перший.
У мене з'явився тромб на зовнішній стороні анального отвору (згусток крові як сказав лікар)
А так же при огляді всередині кілька вузликів невеликих виявили - пропоную лікувати латекс. кільцями,
а зовнішній тромб (до 1 см) - розрізати і почистити.
Ціну високу озвучили, наполягають на кільцях. Нібито це краще, ніж лікування таблетками та антибіотиками.
У мене питання, чи можна на початковій стадії геморою обійтися без кілець? Зовнішній вузол я так розумію
розрізати все ж доведеться, щоб не було нагноєння і зараження -як мені пояснили.
Дякуємо!

12 квітня 2012 року

Відповідає Ткаченко Федот Геннадійович:

Лікар проктолог вищої категорії, к.м.н.

Привіт, Віталій. При Iст. хронічного геморою мають право на використання як консервативні методи лікування (мазі, свічки, таблетовані препарати) так і використання такого методу лікування, як латексне лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів. Моя думка така - спробуйте використовувати консервативне лікування, але якщо воно буде малоефективно, то можливо і буде доцільним проведення латексного лігування.

2011-11-23 4:13:17

Запитує Катерина:

добрий день
На тлі хронічного коліту була проведена операція по видаленню анальної тріщини і геморою 2 стадії. Операція призвела до загострення коліту. Було призначено лікування салафальком. Минуло 2 місяці після операції, кишка Поджо, кровотечі немає.
Але відчуваю біль при дефекації (мабуть, тріщина не затягнулася), стілець олівцем типу (до операції діаметр калових мас був нормальним), оформлений, на папері кров.
Хірург проктолог відправляє на консультацію до гастроентеролога, у якій стою на обліку по коліту. Гастроентеролог до проктолога, бо не може мені зробити ректороманоскопию. Ну Дуже боляче.
Питання: чи не пов'язана моя проблема, а саме звуження каналу і олівцем стілець з операцією а не з колітом?
І що мені тепер робити і в якій послідовності, щоб вирішити мою проблему?

24 листопада 2011 року

Відповідає Косенко Олександр Петрович:

хірург-проктолог вищої категорії

Катерина здрастуйте! У Центрі колопроктології України лікують і тріщини, і геморой, і коліти. Тобто колітом займаються проктологи, а передають пацієнтів гастроентеролога тільки в разі стійкої ремісії або неускладненого перебігу захворювання. Лікарі терапевтичного парофіля довго спостерігаючи пацієнта з колітом, особливо без профоглядів проктолога (або хірурга), пропускають момент невідкладного оперативного втручання, що призводить до плачевних наслідків. Адже зруйнована слизова товстої кишки перестає бути бар'єром для мікробів і кишка як орган втрачає свої багато функцій, а в результаті - перитоніт, важкі обмінні порушення. Якщо розділити таким чином: коліт - до гастроентеролога, а тріщина і геморой - до проктолога, то отримаємо проблему. Так що захворювання товстої кишки повинен оцінювати проктолог, а в разі відсутності такого - хірург, а вже після оцінки тяжкості стану при відсутності показань до лікування у відділенні проктології (хірургії) передавати такого пацієнта гастроентеролога (терапевта). Європейські підходи трохи інші, але це не призвело до поліпшення показників. Тримати пацієнтів на високих дозах гормонів тривалий період зовсім не краще, ніж зробити своєчасну операцію. А до питання оперативного лікування промежностной патології на тлі коліту слід підходити академічно. Спочатку потрібно встановити вид коліту, домогтися лікування або стійкої ремісії, паралельно займаючись консервативним лікуванням промежностной патології такого характеру, як тріщина або геморой. Оперативне лікування тріщини або геморою на тлі частого рідкого ферментованого стільця може увінчатися невдачею. Для початку слід випробувати консервативні і хірургічні малоінвазивні методи. Але не слід забувати про ускладнених формах тріщини (сфінктероспазм, наявність вираженого больового синдрому, поява поліпів, кріптабсцесс, парапроктит) або геморою (аноректальний тромбоз), хоча навіть в цих випадках операція повинна бути максимально щадить. Не забувайте: операція - це півсправи. Поведінка пацієнта в післяопераційної періоді - це друга половина результату. Якщо Ви, пацієнт, після операції щодня оправлялись 1-2 рази м'яким (але не рідким) стільцем, ставили в пряму кишку (не зовні!) Свічки 2 рази на день, мазі 3-4 рази на день, робили масаж ануса на пальці по 3хв. в день, регулярно підмивати, і все це виконували 1 місяць - то успішний результат практично гарантований. Якщо ні - не ображайтеся на доктора, він все міг зробити правильно, а Ви загубили плід його майстерності. Але вихід у Вас є - як можна скоріше почніть робити масажі ануса із застосуванням анестетікосодержащіх мазей (напр. З Лідокаїном 10-20%), ставте свічки (мазі, примочки) з вмістом ферментів, нехай ваш проктолог зробить Вам бужирование (дівульсіі) під анестезією . Проводити це лікування слід не менше місяця. Якщо результат Вас не задовольняє - можлива повторна операція. І на закінчення: зверніться до третього (грамотному і досвідченому) фахівця, який не буде відфутболювати Вас, а дозволить наболілу проблему. Одужуйте!

24 листопада 2011 року

Відповідає Лукашевич Ілона Вікторівна:

Лікар проктолог другої категорії

Шановна Катерина, для відповіді на ваше запитання необхідний тільки очний огляд проктолога, можливо рентген-дослідження товстої кишки для визначення чи є запалення в ній. Також можливо банальне звуження анального каналу на тлі індивідуальної особливості - формування келоїдних рубців (будь-які рубці на тілі досить грубі і не еластичні, а в анальному каналі рубець формується в гірших умовах, ніж на тілі і рубці відповідно також більш грубі). Для корекції цього стану не обов'язково повторно оперуватися, є спеціальні мазі і свічки, проте інгредієнти підбираються індивідуально під кожного пацієнта. Якщо маєте потребу в консультації, можете звернутися до нас в проктологічний центр, тел. приймального відділення (044) 235-14-79 та внутрішній 3-18 або мій мобільний 067-504-73-78.

2011-10-25 1:16:02

Запитує Євген:

Загалом, така ось проблема. Мені 24 роки, на ранніх стадіях геморой з'явився ... напевно ще в школі. Принаймні печіння, свербіж, і біль при ... "Дефі * чегототам *" Приблизно рік або навіть 2 роки тому виявив вузлики ... час від часу вони мені доставляли незручності, але тепер вони досить великі ... тому вирішив все таки щось з цим зробити ... почитавши, зрозумів що даремно тільки зараз (((але так добре ... крововиливи у мене ніколи не було .. принаймні не помічав, але вузлики, з недавнього часу часто випадають і болять . Один вже не вдається вправити вручну. Найбільша проблема в тому, що я далеко від батьківщини, в Японії ... і сходити до лікаря .... м'яко кажучи про блематічно. Пробуду ще тут 2 місяці, як повернуся назад - відразу до лікаря і будь що буде, підкажіть будь ласка наскільки це все може бути серйозно і чи можливий варіант якось тимчасово полегшити мої страждання щоб потім, після повернення вдатися вже до серйозного лікування? Зазделегідь дякую!

26 жовтня 2011 року

Відповідає Ткаченко Федот Геннадійович:

Лікар проктолог вищої категорії, к.м.н.

Привіт, Євген. Якщо у Вас випадають гемороїдальні вузли під час випорожнення (дефекації) і потребує ручного їх вправлення в анальний канал, то найімовірніше, що необхідно думати про використання більш ефективних методів лікування, ніж застосування консервативного лікування. Однак оскільки обставини складаються таким чином, що Ви не вдома і не можете приділити вирішенню цієї проблеми досить часу, то необхідно на цей термін все-таки спробувати поліпшити Ваше стан і полегшити Ваші страждання. З цією метою, Я б хотів Вам дати кілька рекомендацій: 1) Дієта - харчуйтеся так, що-б у Вас не було запорів, не вживайте алкоголь, гостру їжу. 2) Для полегшення дефекації користуйтеся зустрічній мікроклізми - при виникненні позиву на спорожнення ставте мікроклізму (100мл води + 100мл соняшникової олії) - дефекація стане менш болючою і можливо, що гемороїдальні вузли будуть випадати в меншій мірі. 3) Після стільця не користуйтеся туалетним папером, підмивайтеся прохолодною водою кожен раз після стільця і ​​3-4 рази протягом доби (якщо це можливо). 4) Було-б непогано якщо-б Ви поприймали курсом 2-3 місяці медичні препарати містять диосмин (в Україні це флебодіа, детралекс) або ж венотоніческіх препарати. 5) Місцево - приймайте свічки і мазі, які використовуються при геморої, проте мені важко, що-небудь порекомендувати оскільки напевно, що в Японії вони називаються по іншому - було-б бажано, що-б Ви проконсультувалися з місцевими лікарями. Буду радий якщо мої рекомендації Вам допоможуть, проте по приїзду на Батьківщину, Я б настійно Вам рекомендував все-таки зайнятися впритул вирішенням цієї проблеми.

2011-10-22 7:06:34

Запитує Євген:

Загалом, така ось проблема. Мені 24 роки, на ранніх стадіях геморой з'явився ... напевно ще в школі. Принаймні печіння, свербіж, і біль при ... "Дефі * чегототам *" Приблизно рік або навіть 2 роки тому виявив вузлики ... час від часу вони мені доставляли незручності, але тепер вони досить великі ... тому вирішив все таки щось з цим зробити ... почитавши, зрозумів що даремно тільки зараз (((але так добре ... крововиливи у мене ніколи не було .. принаймні не помічав, але вузлики, з недавнього часу часто випадають і болять . вдається вправити вручну, але це не надовго і повного звільнення не дає. А зараз один випав і його не вдається повністю вправити вручну ую ... Найбільша проблема в тому, що я далеко від батьківщини, в Японії ... і сходити до лікаря .... м'яко кажучи проблематично. Пробуду ще тут 2 місяці, як повернуся назад - відразу до лікаря і будь що буде , підкажіть будь ласка наскільки це все може бути серйозно і чи можливий варіант якось тимчасово полегшити мої страждання щоб потім, після повернення вдатися вже до серйозного лікування? Або ж терміново і прямо зараз? Зарание спасибі!

25 жовтня 2011 року

Відповідає Лукашевич Ілона Вікторівна:

Лікар проктолог другої категорії

Шановний Євгене! Вам не слід панікувати! Якщо у Вас немає кровотечі, а збільшені гемороїдальні комплекси не стали синюшними або чорними (аноректальний тромбоз), то ситуація може почекати. Але звернутися до проктолога при першій нагоді Вам все-таки слід. На даний момент Вам необхідно відмовитися від прийому спиртного, не вживати гостру і копчену їжу, обмежити фізичні навантаження, не піднімати тяжкості, підмиватися холодною водою після кожної дефекації і не користуватися туалетним папером. Тактику лікування (медикаментозне лікування або хірургічне) можна визначати тільки після проктологічного огляду.

Тактику лікування (медикаментозне лікування або хірургічне) можна визначати тільки після проктологічного огляду

Читати далі

геморой

Геморой (nodi, noduli, varices haemorrhoidales) являє собою вузлуваті розширення в гемороїдальних сплетеннях під шкірою області заднього проходу і під слизової шийки ампули прямої кишки. Це патологічний процес, в який залучені внутрішній ..

Це патологічний процес, в який залучені внутрішній

Читати далі

Комбіноване лікування геморою

Проктологічний центр був заснований в 1974 році і за ці роки в ньому накопичено значний досвід в лікуванні геморою. Ми першими в Україні і в колишньому СРСР застосували багато методик лікування проктологічних захворювань, зокрема, метод кріодеструкції ,.