Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

внутрішньоутробна інфекція при вагітності

Health-ua.org - медичний портал онлайн консультації дитячих і дорослих лікарів усіх спеціальностей. Ви можете задати питання на тему 'внутрішньоутробна інфекція при вагітності' і отримати безкоштовно онлайн консультацію лікаря.

2014-04-10 12:16:38

Запитує Наталія:

Щиро дякую за відповідь! Відповідаючи на Ваш зустрічний питання- зараз симптоматики ніякої немає. Та й раніше у мене ніколи не було герпесу на губах. У носі бувало щось підхоплюватися, як застуда, хворобливе. Але зараз і коли здавала аналізи нічого не було такого. У мого батька такі застуди в носі постійно, у бабусі, з якою живу, теж буває саме на губі герпес. З цього мені хочеться думати що не могла я тільки зараз, в 23 роки при вагітності заразитися герпесом. Лікарі в консультації лякають внутрішньоутробними інфекціями, патологія. Я вже в паніці.

11 квітня 2014 року

Відповідає Пурпура Роксолана Йосиповна:

Лікар акушер-гінеколог першої категорії

По-перше, внутрішньоутробне інфікування, якщо воно виникне, на УЗД візуалізуватиметься. По-друге, в самому гіршому варіанті, при наявності висипань перед самими пологами, ситуація єдино чим загрожує, це шляхом розродження - кесаревим розтином. Не переживайте, в ідеалі Ig M необхідно перескласти через 2 тижні. При гострому зараженні титри повинні збільшуватися в 4 і більше разів. Однак в такому випадку обов'язково були б висипання. Спокійно виношуйте вагітність, все повинно бути в порядку. Успіхів вам!

2014-03-19 15:01:50

Запитує Світлана:

Добрий день.
У червні 2011 року на терміні 29 тижнів мені провели ЕКС (причина - дистрес плода по УЗД, порушення серцевого ритму). Народився хлопчик, 650 гр., 29 см. Через 5 днів помер.
За результатами гістології дитини і плаценти був озвучений діагноз - внутрішньоутробна інфекція герпетичного генезу. Всю вагітність 1 раз на місяць з'являвся герпес на губах. Оскільки він був у мене і до вагітності, то гінеколог сказав, що дитині він нічим не загрожує. Починаючи з 22 тижнів (тобто з другого планового УЗД) ставили затримку розвитку, порок серця, маловоддя. Через можливу генетичної аномалії я погодилася на кордоцентез, результат - нормальний чоловічий каріотип.
Після того, що сталося були здані аналізи:
1) Обстеження на TORCH-інфекції - носій ВПГ 1 типу, цитомегаловірусу і вірусу Епштейна-Барр.
2) Аналізи на гормони (прогестерон, пролактин, лютеїнізуючий гормон, ФСГ, ДГЕА-сульфат) - норма
3) Аналізи на антифосфоліпідний синдром: антитіла до фосфоліпідів, антитіла до кардіоліпіну - відсутні, вовчаковий антикоагулянт - норма
4) Гормони щитовидної залози - виявлено аутоімунний тиреоїдит з гіпотиреозом легкого ступеня
5) Коагулограма - норма
6) Каріотипування мене і чоловіка - нормальні генотипи
Тобто ризики при настанні вагітності - віруси, гіпотиреоз і резус конфлікт (у мене 3 «-», а у чоловіка - 2 «+»). Тому за графіком, затвердженим моїми лікарями, я контролювала всі ці ризики - кров на ПЦР вірусів, гормони щитовидки і антитіла по резус-фактору.
На самому початку другої вагітності (липень 2013 року) на терміні 5-6 тижнів в крові одноразово був виявлений ВЕБ, після проведеного лікування - більше не проявлявся, як і ВПГ з ЦМВ. За щитовидці і резусу - все було в нормі.
Вагітність протікала без ускладнень, все скрининги і 2 планових УЗД (в 10 тижнів і 19 тижнів) - все в нормі. Була єдина застуда в 26,5 тижнів (легке нездужання, нежить, температура 37,1). З огляду на мою минулу ситуацію, мені було призначено контрольне УЗД в 27 тижнів. І знову - затримка розвитку 2-3 ступеня, термінова госпіталізація в стаціонар. У день надходження в пологовий будинок мене тієї ж ночі перевели в реанімацію, тому що розвинувся важкий гестоз (тиск 170/120 + білок в сечі 2,6-3г, доходив до 6 один раз, набряки). Я була на прийомі у гінеколога за 10 днів до цього, тиск і білок були в нормі. В першу вагітність гестозу не було. Дотягли нас до 29 тижнів, планове кесареве. Народилася дівчинка, 770 гр, 31 см. На жаль, через місяць вона також померла. За результатами розтину і гістології дитини причиною того, що сталося знову названа внутрішньоутробна інфекція, особливо підкреслена гіпотрофія дитини.
Як таке могло статися? Адже ПЛР нічого не виявляла, крім випадку ВЕБ на початку вагітності. Але тоді ВУІ проявилося б набагато раніше ... Чи міг гестоз спровокувати інфікування? Або діагноз ВУІ ставиться, коли точно не можуть сказати причини? (Є така думка - треба ж щось написати у висновку про смерть ...)
Також в пологовому будинку мені порадили здати аналіз на генетичні мутації гемостазу (8 показників). Результат - мутація Серпіна 1 (PAI-1) (антагоніст тканинного активатора плазміногену) по гомозиготному типу 4G / 4G - підвищений ризик гіпоксії, затримки внутрішньоутробного розвитку, важкого гестозу. Всі інші (F2-протромбин, F5, F7, F1 3A1, FGB - фібриноген, ITGA2-α2 интегрин, ITGB3-b интегрин) - нейтральний генотип.
Чи можна вважати причину ЗВУР знайденої? Або для цього повинна бути мутація одночасно декількох генів?
Як Ви вважаєте, чи потрібно проводити додаткові дослідження? З приводу наявності мутації Серпін-1 - чи треба приймати препарати до вагітності (які?) Або вже після настання вагітності йти до лікаря (до якого - гінеколог? Терапевт? Гематолог?) За призначеннями? Дякуємо

21 березня 2014 року

Відповідає Корчинська Іванна Іванівна:

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії

Світлана, Ваш випадок непростий і віртуально робити які-небудь висновки складно. Однак, у Вас на руках повинні бути укладення патологоанатомів із зазначенням причини смерті і можливих збудників, обстеження підлягає як плацента, так і новонароджений.
Вказати діагноз, що називається, "зі стелі", неможливо.
Тому спочатку Вам слід з усіма обстеженнями звернутися до інфекціоніста. Крім того, Ви самі можете проаналізувати, що мутація Серпіна 1 може призводити до всього того, що з Вами сталося.
Другим Вашим кроком має бути похід до генетика, я не готова радити щось з питання мутацій гемостазу, це вузька спеціалізація.
Всього доброго, тримайтеся!

2014-02-17 10:09:17

Запитує Роман:

Добридень! Довго і безуспішно лікувалися з дружиною від хламідій і трихомонад (інфікування відбулося в 1999году). Після чергового лікування плюнули на все і зачали дитину, яка народилася в 2003 році! На останньому місяці вагітності у дружини поставили діагноз внутрішньоутробна інфекція! Зараз синові 10 років! З моменту народження у нього проблеми з сухим кашлем, який переходить в гарчання з бронхів зранку і ввечері. Н а сьогоднішній день у подружжя ті-ж симтомов, що і у сина! І обох вже місяць температура 37.3. Здали аналіз крові у сина на хламідіі- виявилося позитивним. Дружина і син пропили курс лікування-симтоматіка та-ж, тільки аналіз хламідії не показує. Питання: Чи могли-ли хламідії і трихомонади під час внутрішньоутробного розвитку дитини потрапити йому в верхні дихальні шляхи, а також до дружини при оральному сексі? Чи не знаємо що і робити, так-як терапевти і пульмонологи нічого не можуть пояснити! Я думаю всі ці проблеми йдуть від невилікуваних ІПСШ. У мене і у дружини досі зберігається симптоматика трихомоніазу, але вже не знаємо як від цього позбутися! Дайте будь ласка пораду-особливо як бути з лікуванням дитини!

06 квітня 2014 року

Відповідає Усова Світлана В'ячеславівна:

Лікар дитячий інфекціоніст першої категорії

Роман! На жаль хламідійна інфекція лікуватися дуже з великими труднощами, тому набирайтеся терпіння і починайте лікування заново, ваша дитина також вражений цією інфекцією.

2013-08-07 12:40:03

Запитує Олена:

Здравствуйте! Моя вагітність протікала благополучно, всі аналізи крові і сечі, мазки завжди були хорошими! Перед пологами на терміні 34-36 тижнів я лежала на збереженні, за день до пологів було зроблено УЗД і КТГ плода! Пологи хоч були довгими, але все завершилося благополучно, народився здоровий хлопчик! Сталося так що здоровий малюк на 3 день помер, діагноз був поставлений як бактеріальний менінгіт (внутрішньоутробна інфекція) !! Скажіть будь ласка як таке може бути, при всіх благополучних аналізах під час вагітності?

23 жовтня 2013 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Лікар загальної практики

Здрастуйте, Олено! Дуже складно коментувати таку ситуацію наосліп, не бачачи результатів Ваших обстежень під час вагітності. Не виключено, що Ви були безсимптомним носієм певного мікроорганізму (патогенного або умовно-патогенного для Вас), результатом передачі якого дитині став бактеріальний менінгіт. Тривалі пологи і допологове перебування жінки в відділенні патології вагітних також є факторами внутрішньоутробного інфікування плода. В цілому, ситуація неоднозначна і в ній, безумовно, треба розбиратися. Бережіть здоров'я!

2013-06-25 6:32:54

Запитує Олена:

Добрий день. Місяць тому у мене була завмерла вагітність на терміні 17 тижнів. За результатами гістології дитина загинула від внутрішньоутробної інфекції. Під час вагітності всі аналізи були хорошими, торч-інфекції негативні, є імунітет, 13 інфекцій ІПСШ негативні (хламідії, уреаплазми, мікоплазми, ЦМВ і д.р.), Також сифіліс, ВІЛ та гепатити теж негативні. Під час вагітності часто турбувала молочниця, були один раз підвищення лейкоцитів в мазку до 30-35, при перездачі, без будь-якого лікування, лейкоцити вже були в нормі. Підкажіть будь ласка, де шукати причину? які аналізи здати ще? Як знайти цю інфекцію вбила дитину? Збираюся знову планувати вагітність, але дуже боюся повторення попередньої, тим більше якщо не знайду прічіну.Заранее спасибі за відповідь.

23 липня 2013 року

Відповідає Консультант медичної лабораторії «Сінево Україна»:

консультант медичної лабораторії «Сінево Україна»

Добрий день, Олена.
Молочниця - частий супутник вагітних і не привід для ВУІ. Якщо ТОРЧ та ІПСШ виключені, то варто звернути увагу на наявність хронічних вогнищ запалення в організмі (ЛОР органи, нирки та ін.) Крім того, важливо мати перед очима висновок гістологів, та й можливо мало місце ГРЗ або ще що при вагітності. Детальніше лікар зможе розібратися очно.
Але, судячи з усього, планувати вагітність ви можете хоч зараз
Бережіть здоров'я!

2013-03-18 12:49:29

Запитує Олена:

Добридень! Мене звуть Олена, мені 28 років. У мене проблеми з виношуванням вагітності, перша дитина завмер на терміні 21 тижнів, друга дитина доношена, прожив 1 день і помер від пневмонії (внутрішньоутробна інфекція) .Діти нет.Уже пройшло 2 роки і я планую нову вагітність, хоча реальної причини я так і НЕ знаю.В даний час виявлено вовчаковий антикоагулянт і постійно погана иммунограмма (здавала 3 рази кожну через пів-року, результати практично однакові) .У мене є хр.фарінгіт, хр.цістіт, алергія на домашній пил (кропив'янка), дуже часто запалюються шийні лімфовузли, і не п Оход по 2-3 месяца.Буду дуже вдячна, якщо прокоментуйте мою іммунограмму.І мене цікавить питання, чи можливо виносити Б при такій иммунограмме (НК-клітини, В-лімфоцити)?
Ось так виглядає моя иммунограмма зараз:
абсолютна кількість лімфоцитів 1,7 норма 1,2-2,8х10 * 9 / л (норма)
Т-лімфоцити (CD3 +) 51 норма 54,8-67,2% (нижче)
Т-хелпери (CD4 +) 31 норма 35-65% (нижче)
T-цитотоксичні лімфоцити (CD8 +) 20 норма 5-25% (норма)
В-лімфоцити (CD19 +) 25 норма 15-22% (вище)
(CD23 +) 23 норма 6,0-9,0% (вище)
НК-клітини (CD16 +) 24 норма 1,0-10% (вище, рік тому були 18, постійно зростають)
Імуноглобулін G 19,0 норма4,4-13г / л (вище)
Імуноглобулін А 0,9 норма1,1 - 2,7 г / л (нижче)
Імуноглобулін М 1,85 норма0,81 - 2,09 г / л (норма)
Циркулюючі імунні комплекси 71 норма30-100од.екс. (Норма)
Фагоцитарний індекс 60 норма40-80% (норма)
Фагоцитарне число 4,0 норма 3-9 (норма)
НСТ-тест 62 норма 8- 12% (вище)
Цитохимический коефіцієнт 70 норма 22-26 у.о. (вище)
Вже більше 1.5 року я приймаю курсами Лікопід.А ще кололи Алокін-альфа, Іммунофан.От алергії пила Полисорб, антігістаммінние.Ну і риб'ячий жир, кропиву ...
Спасибі вам!!!

14 травня 2013 року

Відповідає Консультант медичної лабораторії «Сінево Україна»:

консультант медичної лабораторії «Сінево Україна»

Добрий день, Олена.
У вагітних підвищення антикоагулянту червоного вовчака в крові може спровокувати розвиток тромбозу артерій плаценти, що може стати причиною внутрішньоутробної загибелі плоду, невиношування вагітності і передчасних пологів.
Підвищення рівня антикоагулянту червоного вовчака в крові може бути ознакою аутоімунних захворювань, системного червоного вовчака (ВКВ), безпліддя, СНІДу, тромбоемболії, ішемічних порушень мозкового кровообігу.
Зниження кількості Т-лімфоцитів (CD3 +): відносного і / або абсолютної кількості Т-лімфоцитів, що супроводжується зниженням Т-хелперів (CD3 + CD4 +), є найбільш характерним для аутоімунних захворювань.
Підвищення В-лімфоцитів спостерігається при гострих і хронічних інфекціях, лімфолейкозі, мієломної хвороби та ін.
CD16 - NK-клітини (натуральні кілери) - є найбільш кількісно лабільною субпопуляцією лімфоцитів. Через 5-7 діб після первинного обстеження їх відносна кількість може змінюватися на 5% і більше. Це робить натуральних кілерів одним з найбільш ефективних факторів моніторингу перебігу захворювання (ефективності терапії).
Так що, швидше за все, у вас має місце аутоімунне захворювання, яке можливо, і є причиною вашого невиношування вагітності.
У будь-якому випадку, вам показана консультація у імунолога, ревматолога, медико-генетична консультація. Залежно від конкретного діагнозу буде різна тактика ведення та прогноз лікування.
Будьте здорові!

2013-02-24 9:09:59

Запитує Наташа:

Здравствуйте.Прі проведенні УЗД на 13-14 тижні. всі показники були в нормі ХТОСЬ 78 мм, БПР-24мм, ОЖ-79мм, ДЛБ-11мм, ДНК-2,4 мм, товщина комірного простору 1,7 мм. На терміні 20-21недель сдклала повторне узі, в укладанні поставили діагноз двосторонній прегідронефроз так як - права нирка 2,5 см. балія 0,43см, ліва нирка 2,7 см. балія 0,6 см + гіперехогенний кишечник, чим це все загрожує дитині (хлопчик) в майбутньому? чи можливо все вилікувати ??? До всього цього ще лікаря не сподобалася довжина стегна 3,4 см (21 нед.3дн.), А довжина плеча 3,5 см. (Що відповідає 22 нед.0дн.), Чи є це нормою чи ні? Дитина дуже подвіжний.Подскажіте ласка, так як до генетику потраплю тільки на наступному тижні, в нашому місті Медико генетичного центру немає. Ще в о / п водах мелкодісперстних суспензія, лікар каже можливо внутрішньоутробна інфекція, мазки в межах норми, на TORCH IgG з мотлох, без черв. (HSV1 / 2, TOXO, CMV, Chlam) здавала аналізи правда ще перед вагітністю Антитіла IgG до Chlamydia trachomatis 0.01, Антитіла IgG до Toxoplasma gondii 646.5, Антитіла IgG до цитомегаловірусу (CMV) 5.8, Антитіла IgG до HSV 1/2 - 26.4. Чи варто ще раз здавати на TORCH? Місяць тому перехворіла грипом, але температури високої не було.

26 лютого 2013 року

Відповідає Грицько березня Ігорівна:

Лікар УЗД-діагност, акушер-гінеколог другої категорії, к.м.н.

IgG свідчать про контакт з інфекцією в минулому і лікуванню не підлягають. Мелкодисперсная суспензія в о / у кажуть про інфікування, швидше за все це пов'язано з перенесеним грипом. Довжина плеча і довжина стегна відповідає терміну 20-21 тижнів., Тут все в нормі. За гідронефрозом і гіперехогенним кишечником потрібно спостерігати в динаміці. Чи були в нормі показники скринінгів? Я б радила пройти контрольний УЗД через 2 тижні.

2012-12-23 18:53:14

Запитує Taisya:

Добрий день підкажіть будь ласка як бути. здала аналізи на ЦМВ методом ПЛР відповідь позитивна-сідлала в10 тижнів. Токсоплазмоз і Герпес в нормі. Через пару днів здала ЦМВ методом ІФА IgG -0,84 (норма -0,15)
уреоплазма ІФА IgG- 0,38 (норма 0,24) хламідії в нормі. В першу вагітність були позитивні igG -токсоплазмоз, герпесу, ЦМВ і уреоплазма - лікувати ніхто не став, сказали так буває. Під час першої вагітності виявили МЕОМ матки в результаті на тридцять п'ятому тижні відійшли води.На другу добу відкрилася блювота а до вечора додалися сутички, з'ясувалося що у мене не воспріятіеерітроміціна До вечора між переймами я втрачала сознаніе.Меня прокесорілі.Когда розрізали сказали що всередині багато меомок і поросовідних висипань як вулдирікі на кишечнику, матці та ін, лікар сказала що була всередині утробна інфекція.мне нічого не видалили МЕОМ залишилися. А дитинка померла через добу. Сказали від пороку розвитку серця, а в причині смерті в виписці, що від внутрішньоутробної інфекціі.Спустя рік і 2 Міс я завагітнію. Зараз 16 тижнів .я прошу вас підкажіть як бути ЦМВ і уреоплазмою і іншими торч інфекціями? Може здати ще повторно аналізи я чула, що в таких випадках призначають здачу торч кожен триместр так як інфекції можуть загострюватися, щоб простежити за інфекціями, тільки здавати чи igm, якщо у мене вже був igG до вагітності, або тільки igG і iga? Чи потрібно лікувати ЦМВ і уреоплазму і на якому триместрі? Може пройти курс імуноглабуліна і віферона? Мій гінеколог радить постежити за титром і поки нічого не лікувати при тому що із за сильного токсоплазмозу, ЦМВ в ту вагітність загинула дитина, при цьому крім igG нічого не призначає. але я б краще підстрахувалась так як другий раз я не винесу подібного стресу. Будь ласка відгукніться, допоможіть! Заранее спасибо.

26 грудня 2012 року

Відповідає Серпенінова Ірина Вікторівна:

лікар акушер-гінеколог

Обстежувалися і лікувалися Ви до настання цієї вагітності? Якщо ні, то лікується необхідно.

2012-09-07 8:51:46

Запитує Євгенія:

Добридень! прочитала всю Вашу тему, відповідей для себе не знайшла. Допоможіть інтерпретувати аналіз на гемолізини: Природні антитіла А 1:16, Природні антитіла В 1:32, імунно повні А, В - не виявлені, імунно неповні Анти А 1:64, імунно неповні Анти В - не виявлені. У мене 1гр +, у чоловіка 2 гр +. Вагітність 2а. Переривань не було, 1а вагітність протікала відмінно, в результаті - хлопчина 2 роки. Зараз у мене повних 13 тижнів. На обліку в пів-ке ще не стою. Причиною моєї паніки і хвилювань є генетичне узі (скринінг 1го триместру). У 12 тижнів визначили гідроторакс плода, при цьому УЗД- маркер гіпоплазія носової кісточки. Біохімічний аналіз крові нормальний. Тобто я розумію, що причини гидроторакса або хромосомна аномалія, або внутрішньоутробна інфекція. Нещодавно прочитала що може бути імунологіческое конфлікт, тому здала аналіз на гемолізини. З приводу внутрішньоутробної інфекції, можу сказати що ToRCH інфекції здавала, до всіх у мене імунітет крім токсоплазмозу (ImG). Нещодавно здала Герпес і цитомегаловірус, в порівнянні з попер. аналізом показник в кол. одиницях особливо не виріс. Тобто наскільки я розумію в хронич. стадії. Вобщем суть питання ,, хвилює мене титр 1:64, до яких лікарів звертатися? Заздалегідь вдячна!

12 вересня 2012 року

Відповідає Палига Ігор Євгенович:

Лікар репродуктолог, к.м.н.

Імунний конфлікт по групі крові може привести до субклінічної або легкій формі гемолітичної хвороби, але ніяк не до таких результатів УЗД, які дійсно викликають занепокоєння. Інфекції тут теж ні до чого. Якщо Ви не здавали комбінований тест, а здається він в 10-12 тиж., Тоді його необхідно здати, і з ним і висновком УЗД швидше пройти консультацію генетика.

, Тоді його необхідно здати, і з ним і висновком УЗД швидше пройти консультацію генетика

Читати далі

Алергія при вагітності

Алергія при вагітності - явище досить поширене в тому плані, що алергічні реакції можуть спостерігатися навіть у тих майбутніх мам, у яких протягом усього попереднього життя ніколи їх не було.

Алергія при вагітності - явище досить поширене в тому плані, що алергічні реакції можуть спостерігатися навіть у тих майбутніх мам, у яких протягом усього попереднього життя ніколи їх не було

Читати далі

цитомегаловірусна інфекція

Одне з перших місць у вивченні інфекцій ТОRСН-комплексу займає цитомегаловірусна інфекція (ЦМВІ). У світі цитомегаловірусом (ЦМВ) інфікується до 2% новонароджених і 45-60% дітей в перший рік життя. До того ж, за даними ВООЗ, виявлення антитіл до ЦМВ ...