Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

що означає рак

2015-06-02 11:57:36

Запитує Анна:

Привіт, мені 20 років, не родила, абортів не било.І мене виявили дисплазію шийки маткі.Я читала що це рак.В колькоскопіческом заколюченіі написано: Ектопія призматичного епітелію в 1 зоне.Поля дисплазії у 2 зоні (йодонегатівние) .Сосуди без патології .
Скажіть будь ласка що це означає, лікується чи, смертельно чи, і чи зможу я мати дітей?

04 червня 2015 року

Відповідає Босяк Юлія Василівна:

Лікар гінеколог, репродуктолог

Привіт Анна! Це лікується, не смертельно і особливих приводів для хвилювання бути не повинно. Лікуючий гінеколог повинен провести біопсію шийки матки, на підставі якої призначить лікування. На здатність до зачаття дана патологія не впливає.

2014-09-16 4:36:49

Запитує Христина:

Вітаємо! Мені 54,5 року, менопауза 4,5 року. мене був виявлений рак лівої молочної залози, протоковая карцинома G2. 10 червня мене прооперували в Ізраїлі, професор онколог-мамолог Моше Папа.Била проведена лампектомія, (невеликий акуратний розріз у верхньому квандрант грудей), з видаленням 2 сторожових узлов.Лімфоузли чисті, віддалених метастаз немає, пухлина в найбільшому діаметрі 2,4 мм. краї зрізу чисті, інвазії кровоносних судин нет.Гістологія ER +++ (95%), PR ++ (60%), HER2-0, K67-10% .Хірург сказав, що мій варіант, один з найсприятливіших в даному заболеваніі.Якоби можна пролікуватися і забути про це, як про страшний сон (тільки перевірятися) .Я пройшла опромінення на молочну ж Елезов в Обнінську (на прискорювачі), там теж лікарі підтвердили сприятливість мого варіанту заболеванія.Все мої показники підходять під проведення тесту Онкотайп, щоб визначити відсоток рецедиви протягом 10 років і необхідність хіміотерапіі.Я провела даний аналіз і він показав, що я входжу в низьку групу ризику рецедиви хвороби протягом 10 років - ВСЬОГО 8% (за умови лікування гормонотерапією) .По результатами тесту - хіміотерапія мені не відображено, так як вона не поліпшить результат і буде нееффектівна.Вреда від неї буде більше ніж пользи.В ті сте Онкотайп - написано лікування тамоксифеном (в даному тесті завжди йде посилання на цей препарат) .Мені було призначено онкологами Обнинска приймати Летрозол на 5 років, 2,5 мг щодня, так як в моєму випадку він більше підходить і більш еффектівен.Я початку його пити, переношу добре.а мене до Вас кілька запитань: 1) чи дійсно мій варіант захворювання більш сприятливий, або просто заспокоюють? 2) Чому в тесті Онкотайп написано лікування - Тамоксифеном, а мені призначений Летрозол.Не погіршить це результат? .Наші лікарі пояснили, що суть Онкотайпа саме в гормональне лікування (а не саме Тамоксифеном), а Летрозол є аналогом, тільки більш сучасним. Це дійсно так? 3) Що значить - "Інвазія кровеностних судин відсутня" І останнє питання, яке мене дуже хвилює (думка гінекологів на цей рахунок різні) - 4) Чи потрібно мені видаляти яєчники, якщо вони все одно не працюють (менопауза) .Якщо є проблема в освіті гіперплазії ендометрія матки, то матку я б видалила, тим більше у мене міома з 28 лет.Но яєчники видаляти не хочу, це говорять сильно впливає на стан і зовнішній вигляд женщіни.У мене Хронічекій аденексит, іноді були болі, а як почала приймати летрозол, болі прекратілісь.Возможно, що це пов'язаний з прийомом ліків? Заздалегідь спасібо.Всего доброго! Успіхів!

12 листопада 2014 року

Відповідає Філоненко Андрій Григорович:

Лікар онколог першої категорії

Добрий день, Христина. 1. Дійсно, ваш варіант захворювання більш сприятливий. 2. Це особливості самого тесту. Він визначає хіміотерапія показана / непоказаних, а тонкощі - на розсуд клініцистів. Ваші лікарі мають рацію. На сьогоднішній день в результаті досліджень доведено, що у жінок в менопаузі в порівнянні з блокаторами рецепторів естрогенів (Тамоксифеном) кращі віддалені результати (безрецидивное виживання) дає використання інгібіторів ароматази (летрозолом). Це не означає, що Тамоксифен не використовується тепер взагалі, просто свідчення інші. 3. Інвазія - це проростання злоякісної пухлини. Інвазія кровоносних судин говорить про високу ймовірність поширення пухлинних клітин (метастазування) з потоком крові. 4. З точки зору лікування з приводу раку молочної залози, показань для видалення яєчників немає. Заходи, що стосуються гіперплазії ендометрія і міоми матки обговорюйте з гінекологами.

2014-03-27 12:52:48

Запитує Оксана:

Доброго дня. Чоловікові поставили діагноз світло-клітинний рак T1NxM0. Призначили лікування Вотріентом скажіть будь ласка що означає Nx і чи потрібно приймати вотріент. І ще одне питання після оперативного хірургічного втручання чи потрібно було приймати протитромботичну препарати так як тепер у нас ще й тромб глибокої вени під коліном

29 березня 2014 року

Відповідає Кірсенко Олег Володимирович:

Лікар хірург-онколог вищої категорії

Оксана, Nx після операції бути не повинно. Цей термін означає не можливість визначити стану лімфовузлів, але під час операції вони повинні бути видалені і досліджені. Пі радикально проведеної операції і 1 стадії Вотріент не призначають., А ось препарати розріджують кров призначають на протязі до 1 місяця.

2012-12-14 13:57:31

Запитує раїса:

Добридень! У нас в районі немає ендокринолога тому немає у кого проконсультіроваться.Семь років тому мені видалили щитовидну залозу по повду папілярного раку .Мені 62 роки я приймаю Л-.тіроксін 125 мг Здала аналізи ТТГ-3.34Тіреоглобулін ТГ-0.2 .АТ-ТГ-20.0 Не знаю залишатися на цій дозі або както коригувати і що значить якщо ТГ набагато нижчий за норму Спасибі величезне якщо відповісте.

24 грудня 2012 року

Відповідає Філоненко Андрій Григорович:

Лікар онколог першої категорії

Добрий день, Раїса.
Стандартом у оперованих з приводу раку щитовидної залози є підтримка ТТГ на рівні не вище 0.1 (так звана супрессивная терапія). Справа в тому, що «нормальні» рівні ТТГ можуть стимулювати ріст пухлини. Отже, дозу L-тироксину потрібно збільшувати. Однак оскільки після операції пройшло вже 7 років, то варіанти можливі. На жаль, заочно все вирішити дуже складно.
Деякі особисті дані не вистачає, буду припускати, опишу найкращий варіант.
1. «Вилучили щитовидну залозу» означає саме тіреоідектомію (НЕ резекцію).
2. Стадія пухлинного процесу на момент видалення не вище ніж T2N0M0.
3. Після операції проведено лікування радіойодом, або радіоізотопне сканування проводилося, і показань для радіойод-терапії не було.
4. За минулі 7 років регулярно здавалися аналізи, і зростання показників немає.
5. За минулі 7 років регулярно виконувалися УЗД шиї, вогнищ в області рубця і серед лімфовузлів не виявлено.
Якщо все припущення вірні, то можливо що коригувати нічого не треба (без огляду стверджувати не готовий). Якщо я щось припустив невірно, то краще перестрахуватися.
Низький ТГ в вашому випадку - це нормально, так і має бути.
Надалі робимо щороку УЗД, утримуємо ТТГ, стежимо за ТГ (зростання = рецидив) і за АТ-ТГ (якщо підвищений, то маскує зростання ТГ).

2012-11-27 7:53:02

Запитує Віталія:

У мого чоловіка сьогодні був поставлений діагноз раку передміхурової залози третьої стадії. Чи не могли б розшифрувати, що означає ця стадія?

27 листопада 2012 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Лікар загальної практики

Добрий день, Віталія! Визначення стадії раку простати є дуже важливим не тільки для точного уявлення про розмір пухлини, а й для визначення характеру лікувальних заходів. Існує кілька класифікацій раку передміхурової залози, і я постараюся коротко Вам їх представити. Отже, все злоякісні захворювання поділяють відповідно до міжнародної класифікації TNM (де, T - розмір пухлини, N - наявність регіональних метастазів в довколишні лімфовузли, M - наявність віддалених метастазів в інші органи і системи організму):
ТХ, 0 - немає даних про розмір первинної пухлини або вона не визначається,
Т1 - пухлина ще не має клінічних проявів, але може бути випадково виявлена ​​за результатами біопсії,
Т2 - пухлина не виходить за межі передміхурової залози,
Т3 - пухлина вже проростає через капсулу залози,
Т4 - пухлина, яка поширюється на сусідні органи і тканини,
NX, 0 - немає даних про поразку лімфовузлів або ж метастази не виявлені,
N1 - є метастази в регіонарні лімфатичні вузли,
МX, 0 - немає даних про наявність віддалених метастазів,
М1 - наявність віддалених метастазів.
Крім того, існує і класифікація стадії захворювання. Вона відображає розміри і поширення пухлини:
- I стадія - ракова пухлина локалізується виключно в передміхуровій залозі, причому має мікроскопічний розмір і діагностувати її при пальпаторно дослідженні, наприклад, неможливо. Рак на такій стадії, як правило, стає несподіванкою при видаленні аденоми або при проведенні біопсії пункції;
- II стадія - пухлина вже має пальповані розміри (т. Е. Її можна промацати). Але вона не виходить за межі передміхурової залози. Порушення процесу сечовипускання і інших симптомів раку простати поки ще немає;
- III стадія - пухлина вже проросла через зовнішню капсулу залози і поширилася на прилеглі тканини. На цій стадії вже з'являються ознаки хвороби: прискорене сечовипускання, кров у сечі та ін .;
- IV стадія - рак вже поширився далеко за межі залози (кістки, печінку, легені і т.д.). До яскраво вираженою місцевою симптоматики з боку залози приєднуються і ознаки ураження інших органів.
Всього найкращого!

2012-11-13 23:41:24

Запитує Анжела:

Здраствуйте! Зробила ФГДС ... результат: Хронічний активний атрофічний гастрит з гострою ерозією з накладеннями ниток фібрину і лейкоцитарного детриту (зі слабкою атрофією залоз, 2 ступінь активності) кишковою метаплазією більше 20 відсотків, шлункові ямки глибокі, покручені, з вираженими дистрофічними змінами залозистого і покривно -Ямковий епітелію. Власна пластинка з набряком, густий запальною інфільтрацією лімфоцитами, мононуклеарами, нейтрофільними лейкоцитами, вогнищевими крововиливами. Обсіменіння HP (-) ... лікар нічого не пояснив і виписав з лікарні ... знайома сказала що біопсія показала у мене рак ... так це ... ні від кого з лікарів не можу добитися правди ... і що значить (-) у HP ... допоможіть будь ласка роз'ясніть ситуацію

16 листопада 2012 року

Відповідає Венцковська Олена Володимирівна:

лікар гастроентеролог

Шановна Анжела! Подібні зміни слизової вимагають до себе пильної уваги. Це зміни, які мають підвищений ризик переродження в пухлину, але це не пухлина. Вам необхідно спостерігатися і лікуватися у гастроентеролога за місцем проживання. Нр (-) це означає, що хелікобактер що невиявлений.

2012-07-28 18:40:32

Запитує аня:

Бабуся зробила томографію Susp.Ca gl.m.dextrae я знаю що це рак які шанси і яке лікування необхідно і що це означає

02 січня 2013 року

Відповідає Кірсенко Олег Володимирович:

Лікар хірург-онколог вищої категорії

Аня- це означає, що у бабусі підозрюється рак правої молочної залози. Треба провести додаткове обследованіе- довести, що це рак, наскільки він поширений. Потім визначатися з лікуванням.

2012-07-05 5:07:12

Запитує Жанна:

Вітаємо! у мами була проведена операція з видалення лівої м / ж з установкою експандера з подальшим востановлением. Лімфовузли видалені по рез-ам аналізів все лімфовузли чисті. аналіз гістології: Тр3N0M0, стадія 2b. Інфільтірующій протоковий рак з переважанням внутрипротокового компонента, 3 степ. злокачественності.ІДО №2626: ЕР = 8б, HER2neu (-). Інші органи перевіряли все чисто. Призначено 4-6 курсів хіміотерапії і гормонотерапія. Скажіть що означає аналіз гістології. Чи правильно ми зробили що вирішили йти на операцію з відновленням грудей, чи не позначиться це найгірше. Дякуємо

16 липня 2012 року

Відповідає Кірсенко Олег Володимирович:

Лікар хірург-онколог вищої категорії

Жанна. в даний час - це стандарт лікування за кордоном.

2012-06-03 18:44:19

Запитує Наталія:

Вітаємо! Скажіть, будь ласка, що означає порожнину матки зімкнуті (написано в результатах УЗД малого таза) Діагноз - рак ендометрія. Вік 54 роки.
А також ендометрій 0,3 см.
Було гістологічне дослідження (скла), чому не ставлять стадію захворювання і не говорять розмір пухлини? Лікар сказав, що розмір пухлини і метастази в інші органи зможуть визначити тільки після операції (видалення матки і придатків)? Чи так це? Хіба УЗД і гістологічне дослідження не повинно дати відповіді на ці питання?

21 червня 2012 року

Відповідає Кірсенко Олег Володимирович:

Лікар хірург-онколог вищої категорії

Наталя, в плані передопераційного обстеження необхідно Комп'ютерна томографія черевної порожнини і малого таза, гастроскопія і колоноскопія. Але ці методи не дозволяють остаточно визначити стадію захворювання-необхідна операція.

2015-06-02 11:57:36   Запитує Анна:   Привіт, мені 20 років, не родила, абортів не било

Читати далі

Міжнародні заходи боротьби з раком

Рак забирає більше життів у порівнянні зі СНІДом, туберкульозом та малярією разом узятими, і до 2010 року стане єдиною провідною причиною смерті. До 2030 року, за попередніми оцінками вчених, щорічно від раку помиратимуть до 12 мільйонів людей

До 2030 року, за попередніми оцінками вчених, щорічно від раку помиратимуть до 12 мільйонів людей

Читати далі

Фізкультура проти раку

Вчені, які вивчали можливості зниження побічних ефектів хіміотерапії за допомогою фізичних навантажень, виявили, що помірні навантаження підсилюють дію протипухлинних препаратів. Це явище викликане поліпшенням транспорту ліки до пухлини.

Це явище викликане поліпшенням транспорту ліки до пухлини

Читати далі

Пневмонія підвищує ризик розвитку раку легенів ...

Тайванські вчені вперше в історії медицини виявили прямий зв'язок між перенесеною людиною пневмококової пневмонією і підвищеним ризиком розвитку у нього в майбутньому раку легкого, найбільш поширеного онкологічного захворювання.

Тайванські вчені вперше в історії медицини виявили прямий зв'язок між перенесеною людиною пневмококової пневмонією і підвищеним ризиком розвитку у нього в майбутньому раку легкого, найбільш поширеного онкологічного захворювання

Читати далі

Дорога в пекло - дорожнє покриття здатне викликати рак

У навколишньому світі таїться багато загроз здоров'ю і навіть життю, невидимих ​​оку - від небезпечних бактерій, що мешкають в кондиціонері, до посуду, зробленої китайськими «умільцями», яка повільно отруює їжу, а, значить, і наш організм небезпечними хімічними сполуками. А в американському штаті Північна Дакота смертельна небезпека прихована в покритті шосейних доріг - Еріон, мінерал, схожий з азбестом, зустрічається тут всюди: він входить до складу гравію, який протягом останніх 30 років використовувався для будівництва доріг протяжністю понад 500 кілометрів.