Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

ревматоїдний артрит і вагітність

Health-ua.org - медичний портал онлайн консультації дитячих і дорослих лікарів усіх спеціальностей. Ви можете задати питання на тему 'ревматоїдний артрит і вагітність' і отримати безкоштовно онлайн консультацію лікаря.

2015-04-19 6:12:10

Запитує Копилова Світлана:

Мій чоловік під час зачаття приймав ліки від ревматоїдного артриту, в тому числі і метотрексат.Скажіте, як це може вплинути на дитину, і чи можна це відстежити під час вагітності?

14 травня 2015 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Лікар загальної практики

Привіт, Світлано! Серед відомих дуже рідкісних побічних ефектів метотрексату - освіту дефектних сперматозоїдів, що може вплинути на стан здоров'я і розвиток плода. Відстежити пороки розвитку плоду і інші аномалії розвитку можна - для цього існують скринінгові УЗД плоду і аналізи на біохімічні маркери хромосомних аномалій на різних термінах вагітності (подробиці - в статті Вагітність і негативні зовнішні фактори - як уникнути нещастя на нашому медичному порталі). Бережіть здоров'я!

2015-01-09 12:05:57

Запитує Кундиз:

Добрий день. Я раніше писала Вам. "Добрий день. Мені 34 роки, одружена, двоє дітей. 3 роки тому мені поставили діагноз ревматоїдний артрит. Брала курс лікування ок. 2 місяців - укол Метаджект і таблетки метіпред. Спочатку укол підвищувала дозу, а потім знизилася до мінімуму. Тепер хочу завагітніти . Але зараз назад стали боліти суглоби, 2 пальця на правій руці набрякають вранці, приймаю знеболювальні. ось прочитала про Хондроксид таблетки, думаю, може їх попити, тільки задається питання - чи зможу я завагітніти після його прийому? І скільки часу має пройти щоб завагітніти?
Я знаю що після прийому гормональних ліків потрібно пройти 6 місяців, але Хондроксид не пишуть що воно гормональне. Допоможіть будь ласка. На скільки впливає цей препарат на організм дітородного віку жінки. Заздалегідь дякую.

09 січня 2015 року
Відповідає Босяк Юлія Василівна:
Лікар гінеколог, репродуктолог
інформація про консультанта
Кундиз, добрий день! Не факт, що Хондроксид Вам допоможе, щоб робити якісь висновки, приймати його потрібно тривалий час (не менше 6 місяців). Це негормональний препарат і негативного впливу на репродуктивну функцію не робить. Планувати вагітність можна і на мінімальній дозі метипреда (4 мг) аж до визначення статі дитини. "
Я пропустила один момент - мені робили укол протягом 2 місяців МЕТАДЖЕКТ. Спочатку укол підвищувала дозу, а потім знизилася до мінімуму. Читала в інтернеті що обов'язково повинно 6 міс пройти для зачаття. Дайте відповідь, будь ласка, чи так це чи може я помиляюся. Заздалегідь дякую.

13 січня 2015 року

Відповідає Босяк Юлія Василівна:

Лікар гінеколог, репродуктолог

Добрий день, Кундиз! Справа в тому, що метотрексат володіє тератогенним ефектом (може викликати пороки розвитку плоду), тому незалежно від дози необхідно протягом 6 міс. користуватися засобами контрацепції при веденні статевого життя. Під час планування рекомендую приймати препарат фолієвої кислоти.

2014-10-10 8:59:01

Запитує Ольга:

Привіт, мені 41 рік. Діагноз ревматоїдний артріт.3 місяці тому припинила прийом базисного препарату арава. Настала вагітність але і суглоби нагадали про себе. Довелося в період зачаття приймати найз і мовилося. Наскільки ці препарати можуть відбитися на здоров'ї малюка. Особливо мене хвилює що в інструкції з прийому Арави написано що не можна вагітніти протягом двох років після скасування. А я відмовилася від неї 3 місяці тому.

17 жовтня 2014 року

Відповідає Дика Надія Іванівна:

Лікар акушер-гінеколог першої категорії

Ольга, арава відноситься до цитостатикам. Тому, рекомендую звернутися до лікаря ревматолога - для обстеження і вирішення питання про можливе виношуванні даної беременнності. Вам необхідно повторити ревмопроби, ЕКГ, ......

2014-10-08 4:35:22

Запитує ольга:

Добрий день. За 3 місяці до вагітності приймала Аравії 2 місяці. Діагноз ревматоїдний артрит. 3 місяці Аравії не приймала. Відбулася вагітність.
Потім брала активоване вугілля але тільки не в таких дозах як написано в інструкції. Який ризик для плоду існує? Завчасно дякую за відповідь.

09 жовтня 2014 року

Відповідає Дика Надія Іванівна:

Лікар акушер-гінеколог першої категорії

Ольга, добрий день! Прийом препарату за три місяці до початку вагітності однозначно не може нашкодити малюкові. Активоване вугілля - це адсорбент, тому на вагітність впливати не може. Будьте здорові!

2014-07-22 15:29:36

Запитує Наталія:

Здравтсвуйте! Ми з чоловіком хотіли б завести дитину. Мені 30 років, йому 32. Але він хворіє на ревматоїдний артрит з ураженням великих суглобів (тазостегнових), вже 6 років приймає метотрексат 10 мг раз на тиждень і кожен день препарати групи нестероїдних протизапальних засобів. Наскільки я зрозуміла, після 6-місячної перерви в прийомі метотрексату можна планувати вагітність. Але він точно не зможе обійтися без НПЗП 6 місяців. Чи впливають НПЗП на сперматогенез, викликають мутації ДНК? Крім того, у його матері теж ревматоїдний артрит, але легша форма ніж у него.У мене в родині ніхто не хворів на це захворювання. Яка ймовірність спадкової передачі даної патології в нашому випадку. Підкажіть що робити і чи варто ризикувати? Дуже дякую!

24 липня 2014 року

Відповідає Босяк Юлія Василівна:

Лікар гінеколог, репродуктолог

З питанням передачі патології у спадок Ви повинні звернутися на консультацію до генетика. Метотрексат однозначно негативно впливає на якість сперми. Тому перед плануванням вагітності необхідно здати спермограмму і НВА- тест на ступінь зрілості сперматозоїдів. НПЗП мутації ДНК не викликають.

2014-06-09 21:38:10

Запитує юля:

Скажіть будь-ласка хворію 22 року на ревматоїдний артрітом.Прінімаю сульфасалазин по 2 таблетки 2 рази на день, німесулід і 2мг медрола.Планірую вагітність. Як може вплинути на дитину?

15 червня 2014 року

Відповідає Босяк Юлія Василівна:

Лікар гінеколог, репродуктолог

В першу чергу Вам необхідно порадитися з лікарем про можливість планування вагітності і скасування препаратів після настання зачаття. Зазвичай динаміка при вагітності поліпшується. Негативного впливу препаратів на плід бути не повинно.

2013-05-25 14:12:27

Запитує Наталія:

Нещодавно мені поставили діагноз ревматоїдний артрит при цьому загальний аналіз крові показав перевищення норми ШОЕ 55 мм / год. Як це може вплинути на вагітність? (Дуже хочу дитину)

29 травня 2013 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Лікар загальної практики

Добрий день, Наталія.
Ревматоїдний артрит, в більшості своїй не робить істотного впливу на перебіг вагітності. У більшості пацінток з РА навпаки, спостерігається ремісія РА в період вагітності, відповідно і дитина народжується повністю здоровий.
При наявності активного РА, звичайно можливий вплив на плід, особеннно впливають препарати, які винужденнно приймають вагітні.
У разі несприятливого перебігу РА при вагітності може сформуватися вторинний антифосфолипидного синдром, синдром Шегрена, розвиток передчасної ослойкі нормально располженіе плаценти, несвоєчасне вилиття навколоплідних вод, аномалії пологової діяльності.
Бережіть здоров'я!

2013-04-02 4:45:59

Запитує Світлана:

Здрастуйте лікарю! Після перших пологів (2006 рік) я захворіла на ревматоїдний артрит. Лікувалася метотрексатом, але вже місяців 7-8 не беру його. Замість цього-2 таблетки (1 мг) сульфасалазина кожен день. Вагітність 5-6 недель.Какови шанси виносити і народити дитину при моєму захворюванні? І чи можна продовжувати пити сульфасалазин, в анотації сказано, що і при вагітності можна. Ще я п'ю чай "Летюча ластівка", він мені дуже допомагає від запору. Але його не рекомендується приймати під час вагітності. Чим він може мені зашкодити? Чи проводилися дослідження про вплив цього БАДа? В інтернеті йдеться тільки-можна і все, а що конкретно він небезпечний (в складі: чайний лист, лист брусниці, пахима кокос, насіння касії). Дякуємо!

03 квітня 2013 року

Відповідає Пурпура Роксолана Йосиповна:

Лікар акушер-гінеколог першої категорії

Вам, в першу чергу, потрібно проконсультуватися з ревматологом, перевірити серце (зробити ЕКГ і т.п.), приймати рішення про прийом препарату повинен він. Теоретично прийом сульфасалазина можливий. А ось "Летюча ластівка" потрібно негайно скасувати, що входить до складу каси (сенна) має рефлекторний механізм проносного дії, що може привести до збільшення скорочувальної здатності матки і, як наслідок, до викидня. При запорах вагітних показаний "Дуфалак" або інший препарат, що містить лактулозу, з м'яким послаблюючу дію.

2013-01-24 7:48:41

Запитує Ольга:

Добридень! Ми з чоловіком дуже хочемо дитину. У чоловіка ревматоїдний артрит, він колов Методжект протягом 3 місяців. Після останнього уколу пройшов 1 місяць. Чи можна перестати оберігатися і планувати вагітність?

29 січня 2013 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua.org»:

Лікар загальної практики

Доброго дня! Термін, що минув з моменту закінчення курсу лікування, представляється достатнім, тому слід безперешкодно планувати вагітність. Також в період передує зачаття слід утримуватися від вживання алкоголю, куріння, стимулюючих напоїв. Будьте здорові!

Будьте здорові

Читати далі

Ренесанс Тауредон в Україні

Протягом століть золото використовували для лікування багатьох хвороб людини. Піонером ауротерапіі вважають J. Forestier, який вперше в 1929 році застосував солі золота для лікування ревматоїдного артриту (РА), зазначивши поліпшення у 70-80% ...

Forestier, який вперше в 1929 році застосував солі золота для лікування ревматоїдного артриту (РА), зазначивши поліпшення у 70-80%

Читати далі

Практичні аспекти контрацепції

Серед численних способів контрацепції найсучаснішим і надійним є гормональна контрацепція. Слід зауважити, що ГК - не тільки дуже зручний, ефективний і безпечний метод оборотного попередження вагітності.

Слід зауважити, що ГК - не тільки дуже зручний, ефективний і безпечний метод оборотного попередження вагітності

Читати далі

Цинкіт: універсальне рішення безлічі проблем

Людський організм - це самообновляющиеся і постійно функціонуюча система, для нормальної роботи якої необхідно безперебійне надходження різних хімічних речовин, в тому числі мікроелементів (кальцію, заліза, кобальту, хрому, міді, цинку і т.д.). Недостатнє надходження мікроелементів якийсь час може компенсуватися, але в кінцевому підсумку завжди призводить до порушення процесів життєдіяльності організму і розвитку захворювань. Дефіцит кожного мікроелемента викликає свою комбінацію патологічно процесів, однак найбільш широкий спектр відхилень виникає при цинкової недостатності.

Дефіцит кожного мікроелемента викликає свою комбінацію патологічно процесів, однак найбільш широкий спектр відхилень виникає при цинкової недостатності

Читати далі

Недолік цинку в організмі. Що робити?

Цинк - це елемент, вкрай необхідний для людського здоров'я, і ​​навіть невелика його нестача може вилитися в масу проблем. Дефіцит цинку може стати причиною підвищеної сприйнятливості до грипу та інших інфекцій, випадання волосся, появи вугрових висипів, імпотенції, ослаблення пам'яті, а також. Це лише деякі з проблем, з якими може зіткнутися людина з недоліком цинку в організмі. У разі правильної діагностики хворому зазвичай призначають препарати цинку, підвищують опірність організму до інфекцій і сприяють швидшому одужанню від різних захворювань, пов'язаних з нестачею цього мінералу.