Фото - Луганский центр стоматологической имплантации

Mënyrat për të humbur peshë, si për të humbur peshë? Është më mirë të mos humbni peshë, dhe të pakta

 1. Si të humbni peshë, shpejt dhe thjeshtë të ndërtoni?
 2. Ndryshimi i përbërjes cilësore të ushqimit
 3. Aktiviteti fizik
 4. Hollimi i gjumit
 5. Masazh dhe hollim i banjës

Kjo i dha fund festave të gjata, festave të zhurmshme, shumëllojshmërive ... Sa pesha mori? Dy paund? Tre? Dhe tani problemi është si të humbni peshë.

Por së pari do të doja të vendosja mbi konceptet. Humbni peshën, ne duam apo ndërtojmë ?

"Cili është ndryshimi?" - do të thoni, - këto janë sinonime!

Ndoshta, por nënndërgjegjshmëria jonë nuk është aq e avancuar në termat tona moderne gjuhësore. Dhe nëse dëgjon: për të humbur peshë, do të thotë që ai të bëhet i keq, i keq. Edhe më keq, termi "shpëtoj barkun". Barku - një simbol i jetës, madje edhe sllavët e lashtë, nëse armiku kërkoi barkun, e la jetën. Dhe këtu personi vullnetarisht dëshiron të heqë qafe, të thotë lamtumirë në jetë.

Pra, ne marrim parasysh mendimin e psikologëve dhe ... pakta ! (Veçanërisht pasi që, në këtë rast, procesi do të shkojë shumë më shpejt dhe më me sukses, sepse nuk do të ketë bllok në kokë dhe me kilogram, jeta do të zhduket nga trupi).

Si të humbni peshë, shpejt dhe thjeshtë të ndërtoni?

Fakti që ne u gjetëm është i dukshëm si në numra në peshore, qoftë në rroba, dhe në barkun e spikatur. U bë disi e vështirë për të ecur dhe për t'u ngjitur në shkallët. Dhe më e rëndësishmja, për një kohë mjaft të gjatë të pushimeve të shfrenuara, muret e stomakut u shtrinë dhe u përshtatën me vëllime më të mëdha ushqimi. Tani është kaq e lehtë të mos ngadalësoni absorbimin e ushqimit, megjithëse kjo është zgjidhja më e dukshme e problemit. humbje peshe .

Ne do të duhet të "mashtrojmë" stomakun pak ...

Ndryshimi i përbërjes cilësore të ushqimit

Ekzistojnë të njëjtat sasi ushqimi, por me një përbërje cilësisht të ndryshme . Një shumë e salads perime, fruta, supave ligët dhe borscht, më shumë të lëngshme në formë infusione bimore me mjaltë , uji mineral jo-gazuar. Ne kufizojmë mishin, nëse hamë, pastaj yndyrë të ulët zier, por kalojmë në ushqim deti.

Stomaku natyrisht do të "ngurojë", do të hedhin fotografi të shijshme - imazhe të delikatesave të fundit, por këtu ju do të duhet të tregoni talentet tuaja artistike dhe të paraqisni këto "enët e lehta" të shijshme dhe atraktive.

Por detyra jonë nuk është e kufizuar në këtë ...

Aktiviteti fizik

Do të ishte mirë nëse do të kishit një problem, si të humbisni peshën, të rrisni aktivitetin tuaj fizik . Fundjavën e ardhshme, bëni dhurata, pastroni shtëpinë. Nëse arrini të ndani me disa junk, do të jetë mirë. Është vërejtur se njerëzit të prirur për të grumbulluar shumë lehtë shtojnë ato paund shtesë , për të thënë kështu, në rezervë .

Pas darkës, mos u ulni përpara televizorit ose monitorit, është më mirë të shkoni për shëtitje . Dhe nëse keni fëmijë apo kafshe, ata do të jenë të lumtur që të kenë një komunikim të tillë të paplanifikuar me ju në ajër të hapur. Dimri ka për lojëra dimërore me borë. Blind burrë dëbore metër, keni shpenzuar kalori më shumë se gjysmë dite pune pune njohuri. Në verë ju mund të luani badminton, tenis. Jo shumë stresues, si futbolli apo çiklizmi, por për trupin, gjithçka do të shkojë për të kompensuar. Nga rruga dhe bie në gjumë pas ecjes ju jeni shumë më të shpejtë.

Hollimi i gjumit

Një gjumë i shëndetshëm ndihmon në normalizimin e metabolizmit . (Mungesa e gjumit shkakton neuroticizëm shtesë, dhe, për këtë arsye, do të jetë më e vështirë për trupin të marrë pjesë mbipeshë . Po, se atje, për të pjesë ... Ai, duke qenë nervoz, kilogramë të reja për veten e tij "ushqehen". Ne kemi vërejtur se ne jemi shpesh të prirur për të stresuar, dhe jo vetëm një sallatë, por miell dhe ëmbël.)

Nëse jeni të pjekur për të bërë trupin tuaj dhe të fillojnë të bëjnë të paktën ushtrimemëngjes ose ushtrime të posaçme për shpinë . gjimnastikë për qafën , atëherë ju do të vendosni një pikë tjetër plus në vendosjen se si të humbni peshë. Po, dhe ju do të ndiheni më mirë, definitivisht!

Masazh dhe hollim i banjës

(për fat të keq, motorët e kërkimit japin vetëm peshë, pothuajse askush nuk e pyet Yandex-n se si ta ndërtojë atë? )

Ndikim i madh do të jetë në ndërtimin e banjove me masazh dhe terpentinë.

Rreth teknikave të masazhit, thjeshtë dhe jo të rëndë, shkruaj këtu . Në të njëjtën kohë, ju gjithashtu mund të rimbushni trupin me energji dhe aktivizoni sistemin imunitar.

Sa për banjot terpentinë Zalmanovsky, ky është një mjet i shkëlqyeshëm për përmirësimin e qarkullimit kapilar.

Kapilarët bëhen të bllokuar me moshën, ndalojnë reagimin reagues ndaj ndryshimeve. Këtu, banjot terpentinë dhe janë të dizajnuara për të ndihmuar kapilarë të qartë, rivendosjen e funksioneve të tyre. Fluksi limfatik gjithashtu rritet, sigurohet furnizimi i pandërprerë me oksigjen dhe proceset metabolike normalizohen.

Terapitë me terpentinë përdoren në kozmetikë (lëkura është e shtrënguar, bëhet e butë dhe e butë, zvogëlon celulitin), në terapi në sëmundjet e përbashkëta (rritjet e kripës reduktohen, sindromi i dhimbjes zbatohet, gjendja përmirësohet në osteokondrozë), yndyra është e thyer dhe e djegur. ..

Dhe kjo tashmë shërben për ndërtimin e biznesit tonë Dhe kjo tashmë shërben për ndërtimin e biznesit tonë!

Pa shumë vështirësi, së bashku me një aromë mjaft të këndshme të katranit (aromë halore), zbutës dhe qetësues në një banjë të nxehtë, mund të kesh mjaft pa probleme humbni peshë , humbasin deri në dy kilogramë në javë. Sigurisht, nëse përdorni jo vetëm banjot, por edhe metoda të tjera të përshkruara në këtë artikull.

Më shumë detaje për banjot terpentinë dhe veprimet e tyre shumëpalëshe Do të shkruaj herën tjetër. Kjo temë është interesante dhe kërkon një bisedë të qetë.

Mënyrat e mësipërme të përshkruara në mënyrë mjaft të thjeshtë dhe të lehtë për të humbur peshë në shtëpi, pa agoni të panevojshme, kufizime strikte, por megjithatë, ata me të vërtetë punojnë dhe ndihmojnë për të humbur peshë. Sukses ju të ndërtoni!

Si të humbni peshë, shpejt dhe thjeshtë të ndërtoni?
Sa pesha mori?
Dy paund?
Tre?
Cili është ndryshimi?
Si të humbni peshë, shpejt dhe thjeshtë të ndërtoni?

 • Зуботехническая лаборатория

  Детали
 • Лечение, отбеливание и удаление зубов

  Детали
 • Исправление прикуса. Детская стоматология

  Детали